"Podlaskie. Zasilane naturą" - ciąg dalszy. Nasze województwo nagrodzone na targach

2016.10.17 16:40
Międzynarodowe Targi World Travel Show w Nadarzynie to okazja do spotkania się miłośników podróży. Odwiedzający mogli spędzić aktywnie weekend, a także zapoznać się z ofertą turystyczną różnych regionów. Nie zabrakło też Podlasia.
"Podlaskie. Zasilane naturą" - ciąg dalszy. Nasze województwo nagrodzone na targach
Fot: materiały prasowe

W weekend (14-16.10) odbyły się Międzynarodowe Targi World Travel Show w Nadarzynie. Nie zabrakło tam podlaskich akcentów.

Nasze województwo było reprezentowane przez: Urząd Marszałkowski, Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną, Lokalną Organizację Turystyczną "Region Puszczy Białowieskiej", Suwalską Organizację Turystyczną, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment, Białowieskie Drezyny i Dworzysk Pole Lawendy.

Targi były okazją do kontynuacji promocji pod hasłem "Podlaskie. Zasilane naturą", zorganizowanej 9 października na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Po raz kolejny motywem wiodącym była promocja woj. podlaskiego jako miejsca niezwykłego, otoczonego przez tereny zielone. Stoisko zaprojektowała Karolina Maksimowicz, znana z tworzenia scenografii do festiwalu Up To Date. Głównymi elementami były mech, wrzos, lawenda i drewno.

Muzykę ambientalną wypełniającą przestrzeń przygotował Jędrzej Dondziło, znany jako Dtekk.

Dodatkowo na stoisku prezentującym Podlasie przygotowano degustację słodkości kuchni regionalnej, takich jak sękacz i mrowisko. Organizatorzy twierdzą, że gadżety promocyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy mógł otrzymać power bank, żywe sadzonki świerka, a także zapach lasu i lawendy zamknięty w buteleczce zapachowej mgiełki.

Aktywna prezentacja ośrodka w Szelmencie udowodniła, że nasz region to dobry kierunek także na zimową wyprawę.

Podlaskie wróciło z targów z nagrodą. W sobotę (15.10) na scenie głównej został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Klub Gaja "Rzeka Roku 2016". W głosowaniu internetowym największą ilość głosów otrzymała rzeka Czarna Hańcza.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1517 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39