Podopieczni Fundacji "Pomóż Im" wyruszyli do Zakopanego. Pokonają szczyty gór i własne słabości

2015.08.03 00:00
W poniedziałkowy (3.08) poranek ponad 40-osobowa grupa podopiecznych Fundacji "Pomóż Im" wraz z opiekunami wyruszyła na letni wypoczynek do Zakopanego.
Podopieczni Fundacji "Pomóż Im" wyruszyli do Zakopanego. Pokonają szczyty gór i własne słabości
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Dziś rozpoczął się turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy. Jest to już 10. wyjazd po zdrowie i samodzielność, który organizuje Fundacja. Przez najbliższe dwa tygodnie dzieci i młodzież (po zakończonym leczeniu onkologicznym) będą odzyskiwać siły i wiarę w siebie. Czas spędzą na pokonywaniu szczytów gór i własnych ograniczeń.

Dla części uczestników będzie to pierwszy wyjazd w góry, a dla niektórych pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców.

Podobne turnusy Fundacja organizuje dwa razy w roku - latem i zimą. Wyjazdy mają przede wszystkim na celu rehabilitację bio-psycho-społeczną, obejmującą m.in. rehabilitację fizyczną poprzez ruch na świeżym powietrzu i zajęcia sportowe, wsparcie psychiczne, służące głównie usamodzielnieniu się dzieci, wzmocnieniu wiary we własne siły oraz rehabilitację społeczną, która ma służyć przełamywaniu barier utrudniających powrót lub rozpoczęcie funkcjonowania w gronie rówieśników.

Górski klimat sprzyja szybszej regeneracji i pomaga wrócić do zdrowia. Dodatkowo dzieci mają szansę nauczyć się samodzielności oraz funkcjonowania w grupie. Odzyskują też wiarę w siebie, zdobywając przekonanie, że pomimo choroby, która je dotknęła, nie ustępują w niczym swoim kolegom i koleżankom w podobnym wieku.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1540 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39