Podpisano umowę na przebudowę ul. Lipowej

2011.05.23 00:00
W poniedziałek (23.05) zastępca prezydenta miasta Adam Poliński podpisał umowę na realizację przebudowy ul. Lipowej.
Podpisano umowę na przebudowę ul. Lipowej
Fot: E.S.

W trakcie przeprowadzonego wcześniej postępowania przetargowego wyłoniona została firma Sokolik, która zgodnie z umową zrealizuje przebudowę ul. Lipowej. Prace obejmą przebudowę nawierzchni ulicy i chodników oraz wlotów ulic bocznych, przebudowę oświetlenia i sieci energetycznej, budowę przyłączy wodociągowych, jak również nasadzenia drzew z nawodnieniem oraz wyposażenie ulicy.

Wartość podpisanej umowy opiewa na ponad 7,8 mln zł. Przebudowa ma zakończyć się nie później niż 28 września 2012. W tej chwili na odcinku ulicy od Malmeda do Nowego Światu trwają roboty wodociągowe.

Remont ul. Lipowej to nie jedyna duża inwestycja drogowa rozpoczynająca się właśnie w Białymstoku. Ruszy także przebudowa ulic Dojlidy Górne i Halickiej. Na długości 2200 m zostanie wybudowana nowa nawierzchnia, chodniki i zieleńce. W trakcie prac powstanie również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie i linie energetyczne.

Przetarg na realizację tej inwestycji rozstrzygnięty został 17 maja. Koszt inwestycji sięga blisko 6 mln zł. Roboty mają zakończyć się do końca października tego roku.

źródło: Urząd Miejski

E.S.
1061 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39