Podszywali się za wnuczków i wyłudzali pieniądze. Zostali złapani

2016.02.19 16:09
Białostockim policjantom udało się zatrzymać kilka osób, które stosowały metodę "na wnuczka" i próbowały oszukiwać starszych ludzi.
Podszywali się za wnuczków i wyłudzali pieniądze. Zostali złapani
Fot: KWP Białystok

Łącznie zatrzymano trzech mężczyzn podejrzewanych za oszukiwanie osób starszych metodą na tzw. "wnuczka".

Pierwszego podejrzewanego policja zatrzymała w Warszawie. Funkcjonariusze ustalili, że 22-latek zajmował się odbieraniem pieniędzy od ofiar. Mężczyzna jest 15 osobą zatrzymaną do jednej z takich spraw. Grupa, do której należał, działała od kwietnia do lipca zeszłego roku na terenie Białegostoku i Warszawy. Udało jej się wyłudzić od starszych osób około miliona złotych.

Dwaj kolejni oszuści zostali schwytani w Mońkach tuż po dokonaniu jednego z wyłudzeń. Oszukali starszą panią mieszkającą w Grajewie na 1000 zł. Policjanci podejrzewają jednak, że to nie jest ich jedyne przestępstwo. Prawdopodobnie dzwonili i podawali się za "wnuczków" jeszcze kilkadziesiąt razy. Na szczęście większość starszych osób zachowała trzeźwość umysłu i nie oddawała swoich oszczędności bez wcześniejszego kontaktu z członkami rodziny. Wiadomo jednak, że jeszcze przynajmniej dwa razy wyłudzili pieniądze. Ich ofiarami były osoby z Łap i Hajnówki. W sumie straciły 22 tys. zł.

O losie całej trójki w najbliższym czasie zadecyduje sąd.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1410 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39