Podział majątku – adwokat Urszula Zajko Białystok

dodane dnia: 2017-06-26 przez: KANCELARIA ADWOKACKA adwokat Urszula Zajko
Termin promocji: 2017-06-26 - 2027-06-26
Kancelaria prawna mecenas Urszuli Zajko to miejsce, w którym korzystne rozstrzygnięcie znalazło wiele spraw o podział majątku, towarzyszących postępowaniom rozwodowym. Praktyczne, a jednocześnie empatyczne podejście uczyniło z mecenas Zajko skutecznego i rozpoznawalnego adwokata na białostockim rynku prawnym.

https://urszulazajko.pl/o-kancelarii/prawo-majatkowe/podzial-majatku/

Co wchodzi w skład majątku małżeńskiego?

Wspólność majątkowa – o ile nie doszło do podpisania intercyzy – istnieje od chwili zawarcia związku małżeńskiego. Obejmuje ona dobra, które małżonkowie zakupią, zarobią bądź wypracują, wspólnie lub osobno.
Wyłączeniem ze wspólności objęte są:
- prawa autorskie,
- nagrody,
- darowizny na rzecz jednego z małżonków,
- dobra nabyte w trakcie małżeństwa za pieniądze posiadane przed zawarciem związku.

Jak wygląda podział majątku?

Wraz z orzeczeniem rozwodu zanika wspólność majątkowa, co skutkuje podziałem majątku. Ogólna zasada mówi o równym podziale, ale bywa, że zachodzą okoliczności, które uzasadniają żądanie większej części – na przykład w sytuacji wniesienia do małżeństwa własnych środków, które następnie zostały zużytkowane na zakup wspólnego mienia (mieszkanie, samochód).

W wypadku, kiedy strony uzgodniły plan podziału majątku, może on nastąpić w trakcie sprawy rozwodowej. W innym razie konieczne jest osobne powództwo, już po zakończeniu postępowania rozwodowego.

Adwokat Urszula Zajko zadba o właściwy podział majątku

Sprawy majątkowe związane z rozwodem często wywołują dużo emocji i prowadzą do angażującego nieraz wiele osób konfliktu. Dlatego profesjonalny prawnik z doświadczeniem, potrafiący obiektywnie ocenić zasadność żądań i opracować merytoryczny plan podziału, staje się nieocenioną pomocą w sprawach o podział majątku.

Aby dowiedzieć się, jakie są Państwa prawa i możliwości, prosimy o kontakt z naszą kancelarią w Białymstoku, gdzie wspólnie omówimy szczegóły sprawy.
https://urszulazajko.pl/kontakt/

1810 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39