"Podziel się sercem" z chorymi dziećmi

2019.02.12 11:08
Zbliża się kolejna akcja Fundacji "Pomóż Im". Po raz kolejny można pomóc chorym dzieciakom.
"Podziel się sercem" z chorymi dziećmi
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

1 zł za 1 paragon - warto pomóc

Zbliża się kolejna akcja na rzecz Fundacji "Pomóż Im". Tym razem organizowana przez Outlet Białystok. Po raz kolejny można pomóc chorym dzieciakom. W czwartek (14.02) ruszy akcja "Podziel się sercem" - 1 zł za 1 paragon . Wydarzenie będzie trwało do soboty (16.02). Na czym polega? Osoby, które zrobią w tym czasie zakupy w jednym ze sklepów w Outlet Białystok, do każdego paragonu dostają kupon "Serduszko". Otrzymany kupon należy wrzucić do urny w specjalnie przygotowanym punkcie zbiórki serduszek.

Za każde wrzucone do urny serduszko Outlet Białystok przekaże 1 zł na rzecz Fundacji "Pomóż Im". Maksymalna granica to kwota 15 tysięcy złotych. Zliczanie serduszek rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00.

Setki balonów wypuszczonych w niebo

W minioną niedzielę (10.01) Fundacja "Pomóż Im" wypuściła w niebo setki balonów, nie byle jakich, bowiem były to "balony nadziei". Akcja ta miała na celu okazanie wsparcia dzieciom walczącym z trudną codziennością, które przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. W tym roku zorganizowano ją już po raz szósty.

W samo południe za budynkiem DSK do nieba poleciało 300 kolorowych balonów z helem. Na nich mali pacjenci napisali nazwy swoich chorób i skryte marzenia.

- Balon to symbol tego, że choroba może bezpowrotnie ulecieć w powietrze. Chcemy w ten sposób wesprzeć dzieci i ich rodziców w niejednokrotnie trudnej drodze do zdrowia. Mi udało się pokonać chorobę nowotworową w okresie dzieciństwa i wiem, jakie to ważne, żeby dawać nadzieję – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

Najmłodsi, którzy nie mogli samodzielnie wypuścić balonów, zostali wyręczeni przez fundacyjnych wolontariuszy. W akcji wzięli też udział m.in. byli i obecni pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

- Jest nam bardzo miło, że nasza akcja z roku na rok się rozrasta i coraz więcej ludzi przychodzi na plac za szpitalem, żeby być z dziećmi walczącymi z chorobą – dodaje Skrzycka.

Po wypuszczeniu balonów uczestnicy mogli wspólnie obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową. Czekała na nich gorąca czekolada, słodkości oraz zumba.

Międzynarodowy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową jest też okazją do tego, żeby przypominać o profilaktyce przeciwnowotworowej i wczesnym wykrywaniu choroby.

– Róbmy badania, żeby wcześniej wykryć chorobę. Bo im bardziej jest zaawansowana, tym trudniej ją wyleczyć – mówi Katarzyna Muszyńska-Rosłan, lekarz z Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1035 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39