Pogodno zagra w Zmianie Klimatu [WIDEO]

2017.01.31 11:04
W tym roku mija 15 lat od ukazania się singla "Orkiestra", jednego z największych przebojów Pogodno - zespołu, który odrodził się właśnie jak feniks z popiołów w swoim najsilniejszym składzie. Zagra on w czwartek (2.02) w Zmianie Klimatu.
Pogodno zagra w Zmianie Klimatu [WIDEO]
Fot: Michał Kardasz
Budyń (z prawej) z Bajzlem podczas festiwalu Latający Łysy Pingwin

Pogodno to zespół założony w 1996 r. przez Jacka Szymkiewicza alias Budyń, wespół z Adamem Sołtysikiem i Tomaszem Kubikiem. "Pogodno" to także tytuł debiutanckiego albumu grupy z 2000 r. Płyta była niezwykle eklektyczna - obok niemal punkowych piosenek znalazły się na niej elektroniczne kompozycje z rozmytą linią basu, uwagę zwracały również niebanalne teksty.

Drugi album "Sejtenik miuzik & romantik loff" nagrany został w nowym składzie: Szymkiewicz/ Macuk/ Kozłowski/ Pfeif. Był świetnym przykładem tego, że muzyka alternatywna może być przystępna i nie grozi to kompromisem artystycznym. Chwytające za uszy, tym razem wzbogacone o partie klawiszy, zaskakiwały melodyjnością przy jednoczesnym pierwiastku eksperymentalnym. Płyta była nominowana do Fryderyka w kategorii muzyki alternatywnej.Autorem większości kompozycji na kolejnej płycie Pogodno "Hajle Silesia. Pogodno gra Fochmanna" jest charyzmatyczny muzyk z Tychów - Hrabia Fochmann. Prostota piosenek dodawała im przebojowości, co miało swoje doskonałe odzwierciedlenie w koncertach Pogodno. Czwarta płyta - "Tequila" - to radiowo-muzyczna adaptacja powieści Krzysztofa Vargi pod tym samym tytułem. Książka opowiada historię młodego zespołu rockowego z perspektywy lidera tegoż.

W 2004 r. zespołowi udało się wyraziście zaakcentować swoją indywidualność - niby rozpaść, a jednocześnie zacząć nowy okres działalności albumem "Pielgrzymka psów".

Następne lata przyniosły kolejne płyty ("Opherafolia", "Alinka", "Wasza Wspaniałość", "Plemnik") oraz zmiany personalne. Jesienią 2013 r. zespół w bigbandowym składzie pod szyldem Hajle Silesia nagrał koncert dla TVP 2 w ramach cyklu "Made In Polska". Po okresie hibernacji, w styczniu 2015 r. Pogodno ogłosiło swój powrót w składzie: Szymkiewicz/ Macuk/ Kozłowski/ Pfeif. Na powitanie były koncerty, a co dalej, czas pokaże.

W Białymstoku grupa wystąpi 2 lutego w Zmianie Klimatu. Początek koncertu o godz. 20.00, otwarcie drzwi klubu o godz. 19.00. Patronujemy imprezie.

Zobacz też: Pogodno w Zmianie Klimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1161 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39