POLECAMY
Subtelny, emocjonalnie intensywny i przejmujący portret kobiety widzianej oczyma jej nastoletniego syna Piotrka. W kinie Forum można obejrzeć film "Wspomnienie lata". Gościem pokazu będzie reżyser Adam Guziński.
Koniec lat 70. w Polsce. Wisia (Urszula Grabowska) próbuje znaleźć swoje miejsce - w roli matki dorastającego chłopca i żony nieobecnego męża, a przede wszystkim kobiety pragnącej i poszukującej bliskości. Zmagając się z samotnością po wyjeździe męża, przekracza granice i dokonuje wyborów, które dramatycznie zmienią losy jej najbliższych. Urszula Grabowska, z wyczuciem balansując między powściągliwością i minimalizmem środków, a emocjonalnym rozedrganiem, stworzyła w filmie Guzińskiego wybitną, docenioną przez krytyków kreację, która na długo zapada w pamięć. W filmie oglądać możemy także: Maxa Jastrzębskiego, Roberta Więckiewicza, Paulinę Angielczyk i Jakuba Ustyka. Film zdobył uznanie krytyków i widzów. Max Jastrzębski zdobył Nagrodę Specjalną Rising Star za najlepszy debiut aktorski na festiwalu OFF CAMERA.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
Aktualności 17:00
Aktualności 14:30
Turystyka 14:00
Biznes 13:42
Zdrowie 13:39
Sport 13:30
Kryminalne 12:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji