Policja będzie kontrolować pieszych i rowerzystów za pomocą drona

2021.09.21 09:32
Podlaska policja w całym województwie będzie wykorzystywać drony do obserwacji zachowań na drogach, chodnikach czy przejściach dla pieszych.
Policja będzie kontrolować pieszych i rowerzystów za pomocą drona
Fot: Podlaska Policja

Kontrola za pomocą drona

We wtorek (21.09) policjanci na drogach w całym województwie szczególną uwagę poświęcą bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów.

- Do końca sierpnia piesi uczestniczyli w 39 wypadkach (14% wszystkich wypadków). Aż 6 osób zginęło i 36 zostało rannych. To w jaki sposób zachowują się kierowcy wobec pieszych i rowerzystów będziemy sprawdzać m.in. z powietrza - informuje rzecznik prasowy podlaskiej policji, Tomasz Krupa.

Policjantów z dronem będzie można spotkać m.in. na ulicy Piastowskiej w Białymstoku.

Ten bezzałogowy statek powietrzny jest wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego, przede wszystkim w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przy jego wykorzystaniu możliwe jest ujawnianie wykroczeń polegających m.in. na niestosowaniu się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych, w tym do nieprawidłowego wyprzedzania, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, a w przypadku pieszych do m.in. przejścia w niedozwolonych miejscach.

Dzisiejsze działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

Potrącenie na przejściu

Zanim rozpoczęto działania za pomocą drona, dyżurny wysokomazowieckiej jednostki wczesnym rankiem został poinformowany o potrąceniu pieszej na ulicy Ludowej w Wysokiem Mazowieckiem.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi 31-latek potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48-latkę. Kobieta trafiła do szpitala. Niestety, jak się okazało kierowca audi był nietrzeźwy - informuje Anna Zaremba z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Droga jest przejezdna.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1236 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39