Policja dobrze pracuje. Tak uważają Polacy

2017.11.19 10:28
Z danych Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. Mundurowych – w zakresie dobrych not – wyprzedzają jedynie władze samorządowe.
Policja dobrze pracuje. Tak uważają Polacy
Fot: Monika Zysk

CBOS - w cyklicznym badaniu - monitoruje opinie dorosłych Polaków dotyczące działalności prezydenta, parlamentu oraz wybranych instytucji publicznych, w tym policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że większość ankietowanych (72%) dobrze ocenia działalność mundurowych. Jednocześnie 17% osób uważa, że źle wykonują oni swoje obowiązki. Ponadto 11% odpowiadających nie zajmuje stanowiska w tej sprawie, co zostało ujęte jako "trudno powiedzieć".

Okazuje się też, że policja znajduje się obecnie na drugim miejscu spośród 22 ocenianych instytucji. Nieznacznie lepiej wypadają jedynie władze samorządowe i ich działalność (73% dobrych opinii). Poza tym badanie pokazuje, że mundurowi wypadają ponad dwukrotnie lepiej od instytucji wymiaru sprawiedliwości, tj. sądów i prokuratury. W tyle zostaje też prezydent RP, wojsko czy Kościół Rzymskokatolicki.

CBOS zapytał o zdanie prawie tysiąc osób.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1172 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39