Policja szukała 62-latka. Rodzina pochowała go w sadzie koło domu

2015.05.28 00:00
Funkcjonariusze z Choroszczy odnaleźli ciało zaginionego mężczyzny, które zakopane było w sadzie przy domu. O jego zaginięciu powiadomiła mundurowych siostra.
Policja szukała 62-latka. Rodzina pochowała go w sadzie koło domu
Fot: morguefile.com

W środę (27.05) przed południem policjanci z Choroszczy zostali zaalarmowani przez 64-letnią mieszkankę gminy o tym, że nie wie, gdzie jest jej brat.

Jego zaginięcie stwierdziła, gdy pojechała odwiedzić swoją matkę. Zaniepokoiło ją to, że pokój, w którym w jej rodzinnym domu mieszkał brat, jest wysprzątany i zupełnie nie ma tam śladów obecności mężczyzny. Wtedy zapytała swoją matkę, gdzie jest 62-letni brat. Ta odpowiedziała, że zmarł. Siostra zapytała wtedy o los mężczyzny drugiego z braci. Ten 57-latek z kolei twierdził, że brat wyjechał, jednak nie potrafił powiedzieć gdzie, a informację przekazaną przez matkę kazał zlekceważyć, tłumacząc to podeszłym wiekiem kobiety. Początkowo 64-latka sama zaczęła szukać mężczyzny, sprawdzając m.in. szpitale, a dopiero później zgłosiła zaginięcie policjantom.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. W trakcie rozmowy z bratem i matką zgłaszającej szybko ustalili, że ciało mężczyzny zostało pochowane w sadzie blisko domu. 57-latek pokazał mundurowym, gdzie zakopał zwłoki i opowiedział, że brat zmarł w sierpniu zeszłego roku. Poinformował też policjantów, że życzeniem zmarłego było spocząć blisko domu, dlatego nie informując nikogo, pochował go w sadzie. Pracujący na miejscu policjanci odnaleźli ciało najprawdopodobniej zaginionego mężczyzny, które trafiło do zakładu medycyny sądowej.

57-letni brat zaginionego został zatrzymany do wyjaśnienia. Był nietrzeźwy – w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności całego zdarzenia, do którego doszło najprawdopodobniej zeszłego lata.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1169 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39