Białystok Online

Kryminalne

Policjanci podejrzewali tę kobietę. I mieli rację

2017.01.30 13:43
Policjanci podejrzewali tę kobietę. I mieli rację
Fot: KMP w Suwałkach

Prawie 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawniono i zabezpieczono w mieszkaniu 52-latki na terenie Suwałk.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ustalili, że w mieszkaniu 52-letniej mieszkanki miasta mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Jak się okazało, mieli rację.

W sobotę (28.01) rano, razem z funkcjonariuszami Urzędu Celnego, weszli do mieszkania kobiety, ujawnili tam i zabezpieczyli prawie 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Jak informuje policja, gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa, z tytułu niezapłaconych podatków, straciłby ponad 31 tys. zł.

Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy 52-latka odpowie teraz przed sądem. Kobiecie grozi wysoka grzywna, przepadek towaru i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Monika Zysk

Monika Zysk

monika.zysk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas