Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w dniu Wszystkich Świętych

2023.10.31 09:00
W związku z ogromnym natężeniem ruchu drogowego w dniu Wszystkich Świętych, funkcjonariusze białostockiej policji zaplanowali działania mające na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach. Będą wzmożone kontrole i zmiany w organizacji ruchu.
Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w dniu Wszystkich Świętych
Fot: Podlaska Policja

Już w najbliższą środę (1 listopada_ obchodzić będziemy dzień Wszystkich Świętych. To wyjątkowo wymagający okres zarówno dla kierowców, jak i dla pilnujących porządku w ruchu drogowym policjantów. Jak podkreślają funkcjonariusze, o bezpieczeństwo na zatłoczonych drogach muszą dbać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.

Kierowcy

W miejscach występowania znacznych spowolnień i utrudnień, ruchem drogowym kierować będą policjanci. Aby zapewnić bezpieczeństwo i płynność przejazdu musimy bezwzględnie stosować się do ich poleceń.

Na ten dzień policjanci zapowiedzieli wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze będą też zwracać szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców względem pieszych oraz na popełniane wykroczenia, a w szczególności te, które stanowią główną przyczynę wypadków drogowych, czyli między innymi przekraczanie limitów dozwolonej prędkości.

W terminie: 31 października w godz. 18.00 – 22.00, 1 listopada w godz. 8.00 – 22.00, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.

Piesi

Osoby poruszające się pieszo proszone są o zachowanie wzmożonej czujności. Ponadto policjanci zachęcają do noszenia odblasków, które pozwolą kierowcom na łatwiejsze dostrzeżenie pieszego. To prosty sposób na zwiększenie poziomu własnego bezpieczeństwa na drodze.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Aby uniknąć niemiłych niespodzianek na drogach warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyruszeniem w trasę. Wprowadzone zmiany mają na celu ułatwienie kierowcom dojazdu do cmentarzy. W tym dniu niektóre ulice będą nieprzejezdne. Na innych pojawią się zakazy lub nakazy skrętu w danym kierunku.

Szczegółowy opis wprowadzonych zmian znajdziemy TUTAJ

Komunikacja miejska

Z uwagi na występujące w tym dniu utrudnienia w ruchu drogowym, policjanci zachęcają do skorzystania z transportu publicznego. W środę, 1 listopada przejazdy komunikacją miejską będą darmowe. Uruchomione zostaną także dodatkowe linie autobusów dojeżdżających na konkretne cmentarze z dużą częstotliwością odjazdów.

Lista dodatkowych autobusów dostępna jest TUTAJ

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym po raz kolejny włączyła się firma Screen Network S.A. Na ekranach rozmieszczonych na terenie całego kraju wyświetlany będzie spot pod tytułem: "Bezpieczeństwo na drodze – bądź odpowiedzialny".

Pamiętajmy, że każdy z nas ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zachowajmy szczególną ostrożność i rozwagę.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1212 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39