Politechnika ogłosiła listy przyjętych. Na niektórych kierunkach są jeszcze wolne miejsca

2021.07.14 14:30
Politechnika Białostocka podała już listy kandydatów przyjętych na studia. Jak informuje uczelnia – są jeszcze wolne miejsca.
Politechnika ogłosiła listy przyjętych. Na niektórych kierunkach są jeszcze wolne miejsca
Fot: PB

Ponad 2 tys. osób rozpocznie naukę na Politechnice Białostockiej

Na 26 kierunków na największej uczelni technicznej w regionie zostało przyjętych w sumie 2031 osób. Zakwalifikowani rozpoczną naukę w murach politechniki na studiach stacjonarnych I stopnia od semestru zimowego 2021/2022.

Jak podaje uczelnia na Wydziale Architektury komplet chętnych jest już na architekturze, architekturze wnętrz i grafice. W sumie będą tu się uczyć 174 osoby. Na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku zapełnione zostały kierunki: architektura krajobrazu czy biotechnologia – tu już na początku naboru zwiększono limit miejsc o 25%. Wiele osób składało dokumenty na budownictwo, więc i tu zwiększono limit – o 20%, dzięki czemu zakwalifikowano 243 osoby. Na leśnictwo przewidziano 30 miejsc, jednak ostatecznie zdecydowano się przyjąć 49. Komplet kandydatów ma kierunek gospodarka przestrzenna. Wolne miejsca są jeszcze na inżynierii rolno-spożywczej i na inżynierii środowiska.

Wolne miejsca są nawet na Wydziale Informatyki

Jeśli chodzi o Wydział Informatyki, to tu przyjęto 313 osób. Wolne miejsca są jeszcze na kierunku informatyka i ekonometria.

O 60% zwiększono w tym roku limit miejsc na zarządzaniu. Dzięki temu aż 180 osób może studiować logistykę, 151 zarządzanie. Na wydziale chętni mogą jeszcze starać się o przyjęcie na kierunki: turystyka i rekreacja, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz zarządzanie i inżynieria usług – tu są wciąż wolne miejsca.

Także na Wydziale Mechanicznym uczelnia zdecydowała się podnieść limit przyjęć. Dzięki temu szansę na naukę mają 102 osoby. Jeśli chodzi o wolne miejsca, to można starać się jeszcze o przyjęcie na mechatronikę, mechanikę i budowę maszyn oraz inżynierię biomedyczną.

Wolne miejsca są także na wszystkich kierunkach Wydziału Elektrycznego.

Chętni mogą aplikować też nowy kierunek studiów stacjonarnych II stopnia rozpoczynających się od semestru zimowego 2021/2022 12 lipca 2021 roku, czyli na BIM-modelowanie i zarządzeni informacją o budynku na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku.

Przyszli studenci muszą jeszcze dopełnić formalności

Osoby, które zakwalifikowały się na studia muszą teraz do 17 lipca złożyć komplet dokumentów do poszczególnych Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych. 19 lipa zostaną podane listy nowozakwalifikowanych.

- Kandydat nowozakwalifikowany, to kandydat, który jest kwalifikowany po raz pierwszy, bo wcześniej jego punkty nie były wystarczające do przyjęcia na dany kierunek studiów, a przez to, że osoby wcześniej zakwalifikowane nie potwierdziły chęci studiowania, zrobiły się na kierunkach wolne miejsca – wyjaśnia Justyna Grodzka, kierownik Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji.

Nowozakwalifikowani będą musieli złożyć komplet dokumentów w dniach 20-22 lipca Jednocześnie od 24 lipca 2021 roku na każdy kierunek (z wyłączeniem kierunków nieuruchamianych) będzie można złożyć podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc.

Ostateczne listy przyjętych na studia stacjonarne I i II stopnia będą podane 29 lipca.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1544 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39