"Położna na medal". Do końca września można zgłosić kandydatkę

2020.09.02 08:11
Znasz położną na medal? Zgłoś ją do konkursu, masz czas do końca września.
"Położna na medal". Do końca września można zgłosić kandydatkę
Fot: pixabay.com

Opiekuńcze, cierpliwe, zaradne, wyposażone w niezbędną wiedzę i doświadczenie, kiedy trzeba to silne psychicznie, konkretne i zdecydowane - takie właśnie są położne na medal. Do końca września można nominować osoby wykonujące jeden z najważniejszych zawodów świata w 7. edycji ogólnopolskiego konkursu "Położna na medal". Zgłoszenia są przyjmowane przez stronę: www.poloznanamedal.info/zglos.

– Zdaniem wielu, położne to jedne z najbardziej ciepłych, szczerych i szlachetnych osób na świecie. To dzięki nim poród przestał być tematem tabu, to one skutecznie obalają mity o ciąży szeroko dyskutowane na forach w Internecie. Ze społecznego punktu widzenia, położna to szalenie ważny zawód, który niestety często jest niewystarczająco doceniany. Konkurs to dobra okazja, żeby podziękować im za wsparcie – mówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, pomysłodawcy i organizatora kampanii oraz konkursu.

Co zrobić by zgłosić położną?

Żeby zgłosić położną do tegorocznej edycji konkursu wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na stronie www.poloznanamedal.info/zglos. Efektem poprawnie wypełnionej nominacji jest umieszczenie profilu położnej w zakładce, w której jej pacjenci i ich rodziny będą mogli oddawać na nią głosy. Głosowanie potrwa do końca roku, a nazwiska 3 najlepszych położnych w kraju i najlepszych położnych w poszczególnych województwa zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia 2021 roku.

„Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39