Pomysł na wakacje. Charytatywne warsztaty muzyczno-aktorskie dla dzieci

2019.06.25 07:14
Dzieci z ubogich rodzin i z domów dziecka wezmą udział w warsztatach muzyczno-aktorskich. Odbędą się one w wakacje w szkole muzycznej Rockalizacja.
Pomysł na wakacje. Charytatywne warsztaty muzyczno-aktorskie dla dzieci
Fot: Rockalizacja

Dzieci będą obcowały z muzyką

- Celem warsztatów jest dostarczenie możliwości obcowania z muzyką dzieciom, które z różnych powodów nie mają na to szansy. Umożliwimy im doświadczenie kontaktu z prawdziwymi instrumentami typu perkusja, gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe pod okiem profesjonalnych muzyków i na profesjonalnym sprzęcie. Podczas każdego z turnusów jeden dzień poświęcimy na warsztaty wokalno-aktorskie. Każdy dzień będzie się wiązał z nieco inną tematyką - informuje Łukasz Sarnacki, dyrektor Rockalizacji, organizator warsztatów.

Odbędą się 4 pięciodniowe turnusy warsztatów dla grup 10-osobowych. Ich terminy to: 15-19 lipca, 22-26 lipca, 29 lipca-2 sierpnia i 5-9 sierpnia.

Warsztaty mają charakter charytatywny i są skierowane do dzieci z domów dziecka oraz rodzin rozbitych, ubogich lub w jakikolwiek inny sposób pokrzywdzonych przez los. Limit wiekowy to 7-17 lat. Zgłaszać można się cały czas, aż do momentu wyczerpania wolnych miejsc.

Zajęcia odbędą się w siedzibie szkoły muzycznej Rockalizacja przy ul. Choroszczańskiej 26 w Białymstoku. Warsztaty poprowadzą Łukasz Sarnacki (dyrektor Rockalizacji, perkusista, nauczyciel, muzyk sesyjny), Mateusz Demianiuk (gitarzysta, nauczyciel, muzyk), Martyna Tober (wokalistka, nauczycielka śpiewu, animatorka), Michał Jarmoszuk (aktor Białostockiego Teatru Lalek). Przewidziani są też goście specjalni.

Skąd pomysł na takie warsztaty?

- Pomysł podsunął mi mój serdeczny przyjaciel. Początkowo podchodziłem do tego dość chłodno i sceptycznie, jednak po paru tygodniach, widząc zaangażowanie i wiarę wielu osób z moich kręgów, ale także sponsorów i mediów, po prostu uwierzyłem w słuszność całego wydarzenia. Wakacje każdego roku to "martwy" okres w biznesie, jaki prowadzę. W przeszłości organizowałem tego typu odpłatne warsztaty skierowane głównie do naszych całorocznych klientów. Tym razem pojawił się pomysł zrobienia tego czysto charytatywnie dla dzieci, które z różnych powodów nie mają możliwości obcowania z taką formą edukacji. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne i mocno przerosło moje oczekiwania. Zarówno ze strony dzieci i rodzin zainteresowanych, jak i sponsorów oraz mediów - dodaje Łukasz Sarnacki.

Uczestnicy warsztatów, poza wiedzą, otrzymają również cenne nagrody rzeczowe. Na zakończenie całej akcji odbędzie się uroczysta gala finałowa. Cała inicjatywa została wsparta przed duże grono sponsorów, nie tylko z Białegostoku, ale także z Lublina czy Warszawy.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym warsztatów.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1217 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39