Ponad 150 nowych ofert pracy. Sprawdź, kogo poszukują pracodawcy

2014.02.04 00:00
Od połowy stycznia na naszym portalu przybyło ponad 150 nowych ofert pracy. Pracownicy poszukiwani są praktycznie w każdej branży, ale zdecydowanie najwięcej ogłoszeń dotyczy handlowców, informatyków oraz osób do gastronomii.
Ponad 150 nowych ofert pracy. Sprawdź, kogo poszukują pracodawcy
Fot: freerangestock.com

W styczniu do naszego działu ogłoszeń wpłynęło ponad 150 nowych ogłoszeń o pracę. Może to zwiastować tylko jedno - nadchodzące ożywienie gospodarcze. Największe szanse na zatrudnienie mają osoby, które chciałyby pracować w charakterze handlowca (aż 23 nowe oferty), informatyka (15), a także w gastronomii i cateringu (14). Stosunkowo wiele ogłoszeń dotyczy również pracy na produkcji (11), fizycznej (11), motoryzacji (11) oraz administracji (10). W najgorszej sytuacji natomiast znajdują się osoby poszukujące etatu w branżach: edukacja/szkolenia (1), media (1), turystyka (1) oraz prawo (0).

Handlowcy, informatycy i kelnerzy. Wybrane oferty

Jak wynika z analizy liczby ofert dostępnych na naszym portalu, w Białymstoku najłatwiej o pracę handlowcom. Poszukiwani są zarówno pracownicy do sprzedaży bezpośredniej, jak i do nawiązywania dłuższej współpracy z klientami, a nawet na stanowiska kierownicze. W przypadku znacznej liczby ogłoszeń, prócz pensji uzależnionej od wyników, osoby przyjęte mogą liczyć na służbowy samochód oraz telefon. Powtarzające się wymagania wobec kandydatów to: doświadczenie w sprzedaży, znajomość języków obcych oraz łatwość nawiązywania kontaktów.

Jedno z ogłoszeń dotyczy pracy w biurze reklamy naszego portalu. Do zadań Młodszego Specjalisty ds. Reklamy będą należeć m.in. prezentowanie ofert oraz przygotowywanie umów, a także pozyskiwanie nowych klientów. Podstawowe warunki, jakie powinien spełnić kandydat, to wykształcenie wyższe, doświadczenie w sprzedaży oraz prawo jazdy. Osoba, która pomyślnie przejdzie przez sito rekrutacji, może liczyć na umowę o pracę oraz wynagrodzenie adekwatne do wyników.

Zobacz: Młodszy Specjalista ds Reklamy

Sektor IT w dalszym ciągu prężnie się rozwija, dlatego też programiści mogą wręcz przebierać w ofertach. Aby dostać tutaj pracę, nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego ani paroletniego doświadczenia. Najważniejsze są umiejętności programowania w wymaganych językach.

Dla przykładu, białostocka firma NET poszukuje serwisanta aplikacji. Będzie on odpowiadać m.in. za administrowanie serwerami Linux oraz telefoniczną obsługę Help Desk. W rekrutacji szanse mają osoby znające system Linux, potrafiące pisać skrypty w shell oraz posiadające prawo jazdy.

Zobacz: Serwisant aplikacji

Tradycyjnie spora część ogłoszeń o pracę dotyczy branży gastronomicznej. Poszukiwani są zarówno kucharze, jak i kelnerzy, barmani, dostawcy oraz pomoc kuchenna. Wielu pracodawców w ofertach zaznacza, że zatrudni osoby ze statusem studenta do zmian wieczornych i weekendowych. Jeżeli chodzi o znane białostockie lokale, aplikacje można składać m.in. do Tanoshi, Sztuki Mięsa i Pizza Hut.

Zobacz: Gastronomia/catering

35 aktualnych ofert z urzędu pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku na swojej stronie internetowej każdego dnia publikuje aktualną listę ogłoszeń o pracę. Obecnie bezrobotni mogą wybierać spośród 35 takich ofert. W przypadku większości z nich proponowana pensja równa się płacy minimalnej, czyli można zarobić jedynie 1680 zł brutto miesięcznie.

Poszukiwani są m.in. floryści, krawcowe, budowlańcy, kierowcy, sprzedawcy, pracownicy obsługi klienta oraz handlowcy.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

603 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39