Ponad 18 mln zł dla podlaskich samorządów. Na funkcjonowanie 143 linii autobusowych

2020.12.14 18:02
Wojewoda podlaski podpisał umowy ze wszystkimi 24 samorządami, które otrzymają dofinansowanie na przewozy autobusowe. Łącznie trafi do nich 18 mln zł.
Ponad 18 mln zł dla podlaskich samorządów. Na funkcjonowanie 143 linii autobusowych
Fot: PUW

Wszystkie wnioski pozytywne

W poniedziałek (14.12) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał umowy z samorządami, które otrzymają środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych 2021.

Wszystkie złożone wnioski zastały rozpatrzone pozytywnie. Dofinansowanie otrzymają 24 samorządy na funkcjonowanie 143 linii autobusów komunikacji publicznej w województwie podlaskim.

Dzięki funduszowi mieszkańcy z mniejszych miejscowości, mogą dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia czy instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stwarza także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Najwięcej otrzyma podlaski samorząd

Na autobusy zostanie przeznaczonych 18 mln zł z rządowego funduszu. Wśród rozpatrzonych wniosków największe wsparcie otrzyma samorząd województwa podlaskiego - ponad 11 mln zł. Kolejnymi powiatami z największym dofinansowaniem są: augustowski - ponad 1,6 mln zł oraz powiat sokólski - prawie 700 tys. zł.

Dopłata ze środków Funduszu w ramach dodatkowego naboru wniosków nie może przekroczyć 3 zł do wozokilometra.

Z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dofinansowane jest przywracanie lokalnych połączeń. Dotyczy to linii komunikacyjnych, które nie funkcjonowały od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy oraz na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

865 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39