Ponad 5 tys. Podlasian otrzyma paczki świąteczne. Trafią do najbardziej potrzebujących

2020.12.21 11:53
W czasach pandemii pomoc dla potrzebujących przybiera nowego znaczenia. Pomimo, że nie można organizować - jak co roku - wigilii miejskiej, to każdy kto chce pomóc znajdzie na to sposób. Stowarzyszenie "Droga" pomoże na święta ponad 5 tys. potrzebującym.
Ponad 5 tys. Podlasian otrzyma paczki świąteczne. Trafią do najbardziej potrzebujących
Fot: Małgorzata Sawicka /UMWP

Pomoc trafiła już do 3 tys. osób

W niedzielę (20.12) sprzed siedziby Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga" w Białymstoku wyjechało ponad 3 tys. paczek żywnościowych oraz upominków dla potrzebujących. Akcję świąteczną wsparło finansowo Województwo Podlaskie.

- Dzięki tej akcji 5100 osób będzie miało poczucie, że ktoś o nich pamięta – mówił ojciec Edward Konkol ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga". – Całość kosztowała 160 tys. zł. Pomogło wielu darczyńców, a jedną czwartą kosztów pokrył urząd marszałkowski - dodał.

Przez pandemię COVID-19 nie można ze względów bezpieczeństwa zorganizować wigilii miejskiej. Pomimo tego potrzebujący z regionu nie zostaną pozostawieni bez pomocy. Dlatego osoby samotne, schorowane, seniorzy, osoby wskazane przez gminne ośrodki pomocy społecznej otrzymają wsparcie. Marszałek Artur Kosicki podkreślił, że choć tegoroczne Boże Narodzenie jest specyficzne to zarówno Stowarzyszenie, jak i Województwo Podlaskie, nie zapomina o potrzebujących.

Jedzenie oraz prezenty

W każdej 12-kilogramowej paczce znalazły się potrawy hermetycznie zapakowane tj. kurczak, śledzie, bigos, pierogi. Do tego każdy otrzymały herbatę, cukier oraz olej. Poza jedzeniem, do potrzebujących trafiły prezenty z m.in. siankiem, opłatkiem i maseczką - w czasach pandemii jest ona podstawą.

- Jako Samorząd Województwa Podlaskiego zawsze włączamy się w tego typu inicjatywy. Rok temu również pomagaliśmy i uważamy, że należy pomagać ludziom biednym, schorowanym, osobom samotnym – stwierdził marszałek Artur Kosicki.

W niedzielę paczki na terenie województwa rozwoziło 150 kierowców-wolontariuszy. W najbliższą środę (23.12) kolejne 1,8 tys. paczek będzie rozdawanych przed siedzibą Stowarzyszenia przy ul. Proletariackiej 21 w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1794 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39