Ponadczasowa klasyczna komedia na scenie BTL! Wygraj bilety

2023.11.28 08:28
W najbliższym czasie na scenie Białostockiego Teatru Lalek będzie prezentowany spektakl "Zemsta". Przedstawienie obnaża ludzkie wady, śmieszności oraz małostki, sprawiając, że komedia z 1830 roku staje się równie aktualna, co kiedyś.
Ponadczasowa klasyczna komedia na scenie BTL! Wygraj bilety
Fot: Białostocki Teatr Lalek/Facebook

Spektakl "Zemsta" będzie prezentowany w czwartek (30 listopada), piątek (1 grudnia), sobotę (2 grudnia) i niedzielę (3 grudnia) w Białostockim Teatrze Lalek.

"Zemsta"

"Zemsta" na scenie BTL to historia, która nie tylko bawi do łez, ale także wzrusza, pozostawiając widzów z refleksją nad ludzką naturą. Ta klasyka polskiej komedii autorstwa Aleksandra Fredry, napisana w 1830 roku, wciąż zachwyca swoją uniwersalnością, ukazując ludzkie zalety i wady w sposób, który jest równie zrozumiały i zabawny dzisiaj, jak i w czasach, gdy została stworzona.

Dzieło Aleksandra Fredry to klasyczna polska komedia, która opowiada o skomplikowanych relacjach między dwoma rodzinami na wsi pod koniec XVIII wieku. Głównym bohaterem jest Cześnik, który pragnie zemścić się na swoim wiecznym wrogim sąsiedzie, Rejencie Milczku. Wątek zemsty przeplata się z humorystycznymi sytuacjami, miłosnymi perypetiami i intrygami postaci takich jak Józef Papkin czy Podstolina Hanna Czepiersińska.

Za reżyserię "Zemsty" w Białostockim Teatrze Lalek odpowiada Paweł Aigner. Na scenie wystąpią: Barbara Muszyńska-Piecka, Magdalena Ołdziejewska, Ryszard Doliński, Wiesław Czołpiński, Zbigniew Litwińczuk, Krzysztof Pilat, Michał Jarmoszuk, Krzysztof Bitdorf, Mateusz Smaczny, Piotr Wiktorko i Maciej Zalewski.

Organizujemy konkursy, w których można wygrać bilety na spektakl. Można wziąć w nich udział TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Więcej informacji: "Zemsta" w BTL

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1740 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39