Porównujemy ceny paliw. Sprawdź, gdzie najtaniej w Białymstoku

2013.08.23 00:00
Porównaliśmy ceny paliw (Pb 95, Pb 98, ON oraz LPG) w wybranych białostockich stacjach benzynowych. Okazuje się, że najniższe ceny oferują: Orlen, przy ul. Kawaleryjskiej oraz Paliwko, przy ul. Składowej.
Porównujemy ceny paliw. Sprawdź, gdzie najtaniej w Białymstoku
Fot: MC
Ceny paliw umieszczone w tabeli pochodzą z dnia 22 sierpnia

Ceny paliw regularnie pną się w górę - w tegoroczne wakacje benzyna kosztowała prawie 6 zł za litr.

Postanowiliśmy sprawdzić, w której białostockiej stacji benzynowej zapłacimy najmniej za litr Pb 95, Pb 98, ON oraz LPG. Na warsztat wzięliśmy w sumie sześć lokalizacji na Nowym Mieście oraz w okolicy centrum, czyli: Orlen przy ul. Kawaleryjskiej, Paliwko przy ul. Składowej, Shell przy ul. Składowej, Pronar przy ul. Handlowej, Statoil przy ul. Popiełuszki, a także Orlen przy ul. Sikorskiego. Ceny pochodzą z czwartku, 22 sierpnia.

Okazuje się, że dwie stacje przodują w naszym rankingu. Są to Orlen (ul. Kawaleryjska) oraz Paliwko. Oferują one takie same ceny za Pb 95 (5,59 zł), ON (5,59 zł) oraz LPG (2,29 zł). Kolejną stacją, w której zapłacimy niewiele więcej za benzynę, olej napędowy i gaz - różnica sięga 2 gr - jest Pronar przy ul. Handlowej. Tutaj też koszt zakupu wysokooktanowego paliwa Pb 98 jest najniższy - wynosi 5,81 zł za litr.

Spośród wybranych przez nas stacji benzynowych, trudno jednoznacznie wskazać jedną oferującą najwyższe ceny za każdy rodzaj paliwa. Za Pb 95 najwięcej, bo aż 5,65 zł (6 gr mniej kosztuje np. w Orlenie przy ul. Kawaleryjskiej), zapłacimy w Statoilu przy ul. Popiełuszki oraz w Orlenie przy ul. Sikorskiego, natomiast cena Pb 98 najwyższa będzie w Shellu przy ul. Składowej. Sytuacja podobnie wygląda w przypadku oleju napędowego - najdrożej jest w Statoilu i w Orlenie. Jeżeli jesteśmy zwolennikami samochodów na gaz, warto zaopatrywać się w Orlenie (ul. Kawaleryjska) oraz w Paliwku (2,29 zł).

Po wyliczeniu średniej ceny wszystkich paliw oferowanych przez sprawdzane przez nas stacje, najtańszą okazał się Orlen na Kawaleryjskiej - 4,82 zł za litr paliwa. Najdroższą - Shell przy ul. Składowej - 4,92 zł za litr paliwa. (W wyliczaniu średniej dla stacji, na których nie jest sprzedawana Pb 98 wzięliśmy średnią cenę tego paliwa wyliczoną z cen z pozostałych stacji - 5,89 zł).

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

917 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39