Pościg za pijanym złodziejem samochodu

2013.10.27 00:00
Po pościgu policja zatrzymała pijanego złodzieja, który ukradł toyotę.
Pościg za pijanym złodziejem samochodu
Fot: KWP Białystok

Z jednej z posesji przy ul. Księcia Janusza w Konie skradziono wartą 30 tys. zł toyotę rav4. Ze zgłoszenia 47-letniego mieszkańca wynikało, że w otwartym aucie pozostawił kluczyki w stacyjce.

W międzyczasie dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie odebrał kolejny sygnał dotyczący toyoty rav4. Tym razem jadący trasą prowadzącą w kierunku Pisza kierowca skarżył się na mknącego takim właśnie autem pirata drogowego i jego niebezpieczne wyczyny na drodze. Policjanci skojarzyli oba te zdarzenia, informując o nich również mundurowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Niedługo potem, gdy uciekinier zorientował się, że jest ścigany przez współdziałających funkcjonariuszy zawrócił usiłując przedostać się w kierunku Kolna. Jednak w Balikach drogę zatarasowały mu policyjne auta. Ścigany kierowca chcąc je ominąć zjechał z jezdni w pole i utknął w miękkim gruncie. Zza kierownicy wyciągnęli go kolneńscy mundurowi.

Sprawcą kradzieży okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,8 promila alkoholu. Resztę nocy mężczyzna spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie.

Wczoraj wyjaśniającym okoliczności zdarzenia funkcjonariuszom przyznał się, że na pomysł kradzieży wpadł, gdy przechodząc koło jednej z posesji zauważył nadarzającą się okazję. Wtedy bowiem dostrzegł niepilnowaną przez nikogo niezamkniętą toyotę z kluczykami.

29-latek usłyszał już zarzuty kradzieży samochodu i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1692 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39