Pościg zakończył na ogrodzeniu. Miał wiele na sumieniu

2023.03.27 12:18
36-letni kierowca opla nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Mundurowi po pościgu zatrzymali mężczyznę, który wjechał w ogrodzenie.
Pościg zakończył na ogrodzeniu. Miał wiele na sumieniu
Fot: KMP Łomża

W niedzielę (27.03) tuż przed godz. 12.00, łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Starych Kupiskach kierowca opla uderzył w znak drogowy i odjechał.

- Policjanci z drogówki zauważyli samochód kilka kilometrów dalej i chcieli zatrzymać auto do kontroli. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył polecenia policjantów i zaczął uciekać w kierunku pobliskiej miejscowości. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Pirat drogowy ignorował policyjne sygnały i kontynuował ucieczkę. Chwilę później 36-latek wjechał w ogrodzenie jednej z posesji - poinformowali policjanci z KMP Łomża.

Po zatrzymaniu się na ogrodzeniu, mężczyzna zamknął się w samochodzie i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Mundurowi wybili szybę w oplu i zatrzymali siedzącego za kierownicą mężczyznę.

- Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. Wcześniej stracił je za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - przekazali łomżyńscy funkcjonariusze.

36-latek trafił do policyjnego aresztu, a w poniedziałek (27.03) usłyszy zarzuty. Dodatkowo odpowie za szereg popełnionych wykroczeń m.in. niestosowania się do ruchu prawostronnego i stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości do 2 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1049 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39