Potańcówka, plenerowa wystawa i spacer. Ruszają Dni Miasta Białegostoku

2019.06.20 08:04
Już w piątek (21.06) rozpoczną się Dni Miasta Białegostoku. Świętowanie potrwa do niedzieli.
Potańcówka, plenerowa wystawa i spacer. Ruszają Dni Miasta Białegostoku
Fot: Grzegorz Chuczun

Na placu Jana Pawła II zostanie otwarta wystawa "Jakim miastem był Białystok?". Przygotuje ją Galeria im. Sleńdzińskich. Atrakcje czekają także w Muzeum Wojska. Od 21 do 23 czerwca wstęp na wszystkie ekspozycje jest wolny.

W ramach tegorocznych Dni Białegostoku w sobotę (22.06) na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert z muzycznymi gwiazdami. Rozpocznie się o godz. 19.00, wystąpią Beata Kozidrak z Bajmem, Sandra oraz Zuzanna Jabłońska. W niedzielę (23.06) w sali kina Forum zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku. W trakcie tego wydarzenia wystąpi Anna Jurksztowicz.

W czasie święta naszego miasta odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów i wystaw. Tradycyjnie już na Rynku Kościuszki zostanie zorganizowany Jarmark Świętojański (23.06), a na dojlidzkiej plaży odbędzie się festyn rodzinny "Bezpieczne wakacje". Uczestnicy spaceru podążą śladami prezydenta Seweryna Nowakowskiego.

W trakcie Dni Miasta Białegostoku (23.06) odbędzie się miejska potańcówka w Ogrodzie Branickich. Zagra zespół Whitestok.

Dniom Miasta Białegostoku 2019 będą towarzyszyć: instalacja artystyczna "Kareta Branickiego" w ramach festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych "Metamorfozy Lalek", wystawa "10x100, czyli BTF na 100-lecie niepodległości Białegostoku" oraz Międzynarodowy Nocny Turniej Siatkówki Plażowej.

W organizację święta Białegostoku włączyły się instytucje kultury i sportu: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Galeria im. Sleńdzińskich, Białostocki Teatr Lalek, Dom Kultury "Śródmieście" i Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Program: Dni Miasta Białegostoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39