Powitaj wiosnę na pieszym rajdzie

2010.03.15 00:00
Jeszcze do jutra można zgłosić swój udział w XIX Integracyjnym Rajdzie Pieszym "Powitanie Wiosny - Marzanna 2010", który odbędzie się 20 marca w okolicach Supraśla.
Powitaj wiosnę na pieszym rajdzie
Fot: materiały organizatora

Może wziąć w nim udział każdy zainteresowany. Wystarczy przesłać kartę zgłoszenia (dostępna na stronie głównego organizatora Regionalnego Oddziału PTTK) i opłacić wpisowe - członkowie PTTK (7 zł), pozostali uczestnicy (12 zł).

Przygotowano trasy o różnej długości. Pierwsza dla najbardziej wymagających. Rozpocznie się na cmentarzu katolickim w Wasilkowie i będzie wiodła przez Świętą Wodę, Studzianki, Ożennik, ścieżkę przyrodniczą "Dolina Jałówki" do wiaty "Pod Dębami". Liczy ok. 14 km.

Druga krótsza, bo licząca ok. 10 km rozpocznie się w Krasnem i prowadzić będzie ścieżką przyrodniczą "Krasne", przez Supraśl, Podsupraśl, ścieżkę przyrodniczą "Dolina Jałówki" do wiaty "Pod Dębami".

I trzecia - najkrótsza, 5,5-kilometrowa, dla osób zaczynających chodzenie (mile widziani rodzice z dziećmi od IV klasy podstawówki). Rozpocznie się w Supraślu przy tzw. "świętej sośnie", a potem będzie przebiegała podobnie jak trasa druga.

Rajdowe wędrówki odbędą się w godz. 9.30-13.30. Między godz. 15.30 a 16, po ognisku z kiełbaskami, konkursie na marzannę, krajoznawczym oraz na zaśpiewaną drużynowo piosenkę o wiośnie, planowany jest powrót do Białegostoku.

andy

1268 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39