Powołano zastępcę dyrektora ds. lecznictwa w USK. Kto nim został?

2024.02.04 11:03
Dr hab. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz została powołana na nowego zastępcę dyrektora ds. lecznictwa szpitala USK w Białymstoku. Kim jest?
Powołano zastępcę dyrektora ds. lecznictwa w USK. Kto nim został?
Fot: Medyk Białostocki/Facebook

Na zastępcę dyrektora ds. lecznictwa szpitala USK powołano dr Marzenę Wojewódzką-Żelezniakowicz. Jest ona absolwentką wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku, specjalistką w dziedzinie medycyny ratunkowej. Od początku swojej pracy zawodowej związana z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Początkowo pracowała w Klinice Medycyny Ratunkowej. W 2005 roku podjęła zatrudnienie w nowo powstałym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Od 2019 roku pełnia obowiązki kierownika SOR. 

Dr Wojewódzka-Żelezniakowicz. 2012 roku odbyła też  7-miesięczny staż w Międzynarodowym Instytucie Badań Nerek w Vicenza (IRRIV) we Włoszech, a w  kolejnych latach studia podyplomowe z Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz studia z Medycyny Bólu na Uniwersytecie Jagiellońskim.

w 2004 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.  Trzynaście lat później. Dzięki swojemu dorobkowi naukowemu oraz rozprawie habilitacyjnej dotyczącej przeciwzakrzepowego leczenia chorób kardiologicznych uzyskała stopień doktora habilitowanego.

Od kilku lat dr Wojewódzka-Żelezniakowicz jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny ratunkowej,  pracuje jako adiunkt w Klinice Medycyny Ratunkowej, jest też kierownikiem Centrum Symulacji Medycznej UMB.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39