Powstaje nowe koło do rzutu młotem. Mistrz będzie miał, gdzie trenować

2023.10.25 15:30
Na boisku treningowym białostockiego stadionu lekkoatletycznego będzie nowa rzutnia. Ma ona pomóc Wojciechowi Nowickiemu w zgarnięciu medalu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.
Powstaje nowe koło do rzutu młotem. Mistrz będzie miał, gdzie trenować
Fot: BOSiR

Wojciech Nowicki to ikona białostockiego sportu i jeden z najlepszych lekkoatletów w kraju. To multimedalista mistrzostw Polski oraz mistrzostw świata, a także zdobywca różnego rodzaju krążków na mistrzostwach Europy czy igrzyskach olimpijskich. Taki mistrz musi mieć oczywiście, gdzie trenować, a teraz warunki do szlifowania formy będą w Białymstoku dużo lepsze. Wszystko dzięki nowej rzutni, która wylana została właśnie na stadionie lekkoatletycznym mieszczącym się przy ul. 11 Listopada.

- Rzutnia na stadionie lekkoatletycznym powstaje głównie dla Wojciecha Nowickiego, który osiąga znakomite wyniki i przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wykorzystując przerwę w treningach młociarza, odnowiono element, który po 7 latach wymagał zmiany. Dotychczasowa rzutnia powstała w 2016 r. w ramach przygotowań do mistrzostw Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w Białymstoku jedyny raz w 2017 r. - mówi Anna Kopeć-Tyszkiewicz z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nowe koło jest już w zasadzie gotowe, ale na jego wypróbowanie Wojciech Nowicki musi jeszcze chwilę poczekać.

- Nowa rzutnia będzie dostępna do użytku, gdy wyschnie jej nawierzchnia betonowa. W związku z tą renowacją BOSiR poniesie koszt ok. 22 tys. zł - dodaje Anna Kopeć-Tyszkiewicz.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1431 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39