Powstanie 200 nowych miejsc parkingowych

2018.03.28 13:58
Przy kilku białostockich ulicach powstaną nowe parkingi. Mieszkańcy zyskają łącznie ponad 200 miejsc postojowych.
Powstanie 200 nowych miejsc parkingowych
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Ulica Jarzębinowa, Leszczynowa, Dziecinna, Gajowa, Mikołajczyka, 42. Pułku Piechoty, Zachodnia oraz Studzienna – przy tych ulicach zbudowane zostaną nowe parkingi. Miasto szuka wykonawcy, który zbuduje ok. 200 miejsc dla samochodów. Wybrana firma na budowę zaplanowanych parkingów będzie miała 3 miesiące od dnia podpisania umowy.

– W tym roku na Nowym Mieście, Wygodzie, Dziesięcinach, Wysokim Stoczku i Bacieczkach powstanie dziewięć nowych parkingów. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji komfortowe i bezpieczne miejsca do parkowania – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Zadanie obejmie budowę parkingów wraz z chodnikami i zieleńcami. W niektórych przypadkach konieczna będzie także rozbiórka i przeniesienie nawierzchni chodników i budowa jezdni manewrowej. Najwięcej miejsc parkingowych powstanie przy ul. Mikołajczyka (ok. 50) i przy ul. 42. Pułku Piechoty (ok. 40).

Parkingi przy ul. Jarzębinowej, Leszczynowej, Studziennej, Dziecinnej i Gajowej zostaną wybudowane w porozumieniu z jedną z białostockich spółdzielni mieszkaniowych. Miejsca parkingowe przy ul. Zachodniej i 42. Pułku Piechoty powstaną natomiast w ramach realizacji zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1499 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39