Powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego. Lepsze warunki dla ponad 1000 osób

2018.07.05 09:51
Hajnówka będzie miała Centrum Zdrowia Psychicznego. Ma to być inwestycja, która wpłynie na poprawę sytuacji podlaskiej psychiatrii. Lepsze warunki będą dotyczyły 1220 osób. Przynajmniej tak wynika z szacunków.
Powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego. Lepsze warunki dla ponad 1000 osób
Fot: pixabay.com

Sytuacja podlaskiej psychiatrii do najlepszych nie należy. Szczególnie Szpital Psychiatryczny w Choroszczy jest w trudnym położeniu ze względu na problemy finansowe i kadrowe.

W uzdrowieniu sytuacji ma pomóc Centrum Zdrowia Psychicznego, które powstanie w SP ZOZ w Hajnówce. Inwestycja pochłonie 9,4 mln zł, 8 mln zł z tej kwoty pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Istniejący w tym miejscu oddział psychiatryczny i poradnie zostaną rozbudowane oraz wyposażone w aparaturę medyczną. Poza tym, oprócz dotychczas funkcjonującej izby przyjęć i całodobowego oddziału, utworzony zostanie również dzienny oddział psychiatryczny.

Inwestycja ma być gotowa do końca grudnia 2019 r. Szacuje się, że w związku z jej realizacją z ulepszonych usług zdrowotnych skorzysta 1 220 osób. Będą to głównie mieszkańcy powiatu hajnowskiego, ale też powiatów ościennych – siemiatyckiego i bielskiego.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1176 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39