Pozdro Techno De Luxe - powstała nietypowa kolekcja odzieży

2016.07.27 16:48
Pozdro Techno. Było festiwalowe hasło, teraz będzie kolekcja odzieży pod taką nazwą.
Pozdro Techno De Luxe - powstała nietypowa kolekcja odzieży
Fot: materiały prasowe

Pierwsza kolekcja odzieży Pozdro Techno była sposobem na popularyzację hasła i związanej z nim kultury muzycznej, z którą jest kojarzony Up To Date Festival. Teraz organizatorzy poszli o krok dalej.

Pod okiem dyrektora kreatywnego festiwalu, Cezarego Chwicewskiego, we współpracy z Karoliną Maksimowicz (Up To Date / Przetwórnia Meblowa Białystok) oraz zaprzyjaźnionymi artystami: Justyną Galanek z RIKE FAKE, Chudą Chudencją i Jakubem Glińskim została stworzona kolekcja, która w 100% pochodzi z recyklingu odzieżowego.

Wszystkie ubrania zostały zakupione w sklepach z odzieżą używaną na wagę i przerobione przez artystów. Największą inspiracją w tym procesie była stylistyka lat 90. Nietypowa kolekcja to abstrakcyjne połączenie tego stylu z zaskakującymi i niekiedy organicznymi w strukturze dodatkami opracowanymi własnoręcznie.

Jak tłumaczą organizatorzy festiwalu, początkiem procesu stworzenia projektu była chęć podzielenia się marką z odbiorcami muzyki i zaproszenie ich do współtworzenia jej fenomenu. Wolne od komercyjnych oczekiwań, nigdy nie osiągnęło nakładów, które mogły sprostać rosnącemu popytowi. Z drugiej strony, sprzedaż produktów pozwoliła festiwalowi zrealizować wiele ciekawych działań artystycznych i promocyjnych jak np. coroczne wyjazdy na Targi Muzyczne Audioriver, na których właśnie nowa kolekcja już 29 lipca będzie mieć premierę.

W głowach zespołu festiwalowego zrodziła się idea, by dając praktyczny przykład, pokazać odbiorcom, jak można własnoręcznie i (niekoniecznie na podstawie nowych ubrań) stworzyć ciuch Pozdro Techno. Dlatego każdy z nich występuje tylko w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu. Dotychczasowe fasony i wzory pozostaną dostępne pod nazwą Pozdro Techno Classic.

Tegoroczny Up to Date Festival odbędzie się 23 i 24 września. Już ogłoszono znaczną część artystów, którzy na nim wystąpią. Więcej o imprezie: Up To Date Festival.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1732 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39