Poznaliśmy najlepszych sportowców w regionie. Za nami Podlaska Gala Olimpijska

2022.05.15 10:59
W sobotę (14.05), w trakcie Podlaskiej Gali Olimpijskiej, która odbyła się w białostockim Hotelu Gołębiewski, ogłoszono nazwiska zwycięzców XXV Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Najlepszym sportowcem wybrany został Wojciech Nowicki.
Poznaliśmy najlepszych sportowców w regionie. Za nami Podlaska Gala Olimpijska
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

Zaskoczeń nie było - 1. miejsce dla mistrza

Poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia, jakie zapadły podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej. Sportowcem Roku 2021 w naszym regionie wybrany został Wojciech Nowicki, czyli mistrz olimpijski z Tokio w rzucie młotem.

- Ubiegły rok był bardzo udany dla podlaskiego sportu i cieszę się, że mogłem się do tego sukcesu przyczynić. Teraz życzę sobie tylko zdrowia, aby wypracować dobrą formę i rzucać jak najlepiej - powiedział zwycięzca rankingu.

2. miejsce przypadło Marii Andrejczyk (srebrna medalistka olimpijska w rzucie oszczepem), natomiast na 3. lokacie sklasyfikowana została Natalia Maliszewska (wicemistrzyni Europy w short tracku w biegu na 500 m). Tuż za podium znaleźli się z kolei tacy sportowcy jak Kamila Lićwinko (czołowa lekkoatletka specjalizująca się w skoku wzwyż, finalistka igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 r.) oraz Damian Czykier (lekkoatleta, czołowy zawodnik na świecie w biegu na 110 metrów przez płotki, uczestnik igrzysk olimpijskich w Tokio).

Podczas sobotniej gali przyznano również tytuły Mecenasa Sportu Województwa Podlaskiego 2021. Powędrowały one do Artura Kosickiego (marszałek województwa) oraz Józefa i Michała Wiszniewskich (właściciele firmy Ślepsk w Augustowie). Supermecenasem wybrano Remigiusza Rogowskiego (prezes firmy Rogowski Development).

- Chciałbym podziękować za tę nagrodę całemu zarządowi województwa, wszystkim radnym sejmiku na czele z panem przewodniczącym, bo to dzięki naszej dobrej współpracy mogliśmy przez ostatnie 3 lata przeznaczyć na podlaski sport ponad 30 mln zł. Dla porównania poprzednie zarządy przez 9 lat swojej działalności przekazały na sport 15 mln zł - powiedział marszałek województwa podlaskiego.

Pieniądze na sport to inwestycja. Bardzo dobra inwestycja

Warto wspomnieć, że podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej przyznano też inne wyróżnienia. Specjalne nagrody otrzymali: Rafał Czuper (najlepszy sportowiec z niepełnosprawnością, tenis stołowy), Bartłomiej Bołądź (najlepszy zawodnik w grach zespołowych, siatkarz), Malwina Wojtulewicz (najlepszy trener w sportach indywidualnych, była trenerka Wojciecha Nowickiego), Andrzej Kowal (najlepszy trener w sportach zespołowych, trener siatkarski) oraz Oskar Trejgo (nadzieja olimpijska, czołowy zawodnik Europy w kategoriach młodzieżowych w rzucie oszczepem). Statuetkę Superczempiona zgarnął z kolei Wojciech Fortuna - skoczek narciarski, mistrz olimpijski z Sapporo z 1972 r., 3-krotny medalista mistrzostw Polski.

- Uważam, i ta gala to potwierdza, że fundusze na sport to bardzo dobrze wydane pieniądze. Przykłady? Maria Andrejczyk, Natalia Maliszewska, Wojciech Nowicki. Mógłbym tu wymieniać długo - mówił Artur Kosicki.

Całą galę zwieńczył coroczny bal sportu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1142 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39