Poznaliśmy pierwszych Ambasadorów Sportu Białostockiego na 2023 r.

2023.02.24 14:11
W piątek (24.02), w Pałacyku Gościnnym, doszło do podpisania umów promocyjnych z Ambasadorami Sportu Białostockiego. Zostali nimi Wojciech Nowicki, Natalia Kaczmarek oraz Marlena Granaszewska.
Poznaliśmy pierwszych Ambasadorów Sportu Białostockiego na 2023 r.
Fot: Marek Biczyk/PZLA

Miasto przedstawiło pierwszych Ambasadorów Sportu Białostockiego na 2023 r. Uczestnikiem konkursu mógł być sportowiec reprezentujący klub ze stolicy Podlasia, który brał udział w igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich lub był medalistą mistrzostw świata.

Ambasadorzy mają za zadanie promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i innej aktywności, także w mediach społecznościowych. W tym roku władze miasta przekażą wyróżnionym sportowcom 210 tys. zł.

120 tys. zł powędrowało do lekkoatletów Podlasia Białystok. W piątek ambasadorami zostali Wojciech Nowicki (80 tys. zł), Natalia Kaczmarek (30 tys. zł) oraz Marlena Granaszewska (10 tys. zł).

- Cieszę się, że ten projekt, który uruchomiliśmy kilka lat temu, okazał się sukcesem. Z jednej strony sportowcy, których objęliśmy opieką i wsparciem, odnoszą fantastyczne sukcesy. Z drugiej, powiększa się grono zawodników, których jako Miasto wspieramy. Za wszystkich naszych ambasadorów trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w sportowej rywalizacji. Zachęcamy także białostoczan do kibicowania - powiedział podczas spotkania, na którym doszło do podpisania umów, Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta stolicy Podlasia.

Przypomnijmy, że Wojciech Nowicki i Marlena Granaszewska (wcześniej Gola) mieli już okazję być Ambasadorami Sportu Białostockiego, ale dla Natalii Kaczmarek jest to nowość.

- Chciałabym podziękować władzom Klubu Sportowego Podlasie Białystok za to, że miałam możliwość przejść tutaj do drużyny. Dziękuję również prezydentowi za to, że mogę zostać ambasadorem Białegostoku. Mam nadzieję, że to jest pierwszy, ale nie ostatni raz. Cieszę się, że już mam sukcesy w nowych barwach, bo pobiłam rekord kraju w biegu na 400 m, zdobyłam złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski i medal w sztafecie. Mam nadzieję, że to nie są ostatnie sukcesy i razem w klubie będziemy zdobywać więcej medali - oznajmiła Natalia Kaczmarek.

Warto zaznaczyć, że wkrótce podpisane zostaną umowy z kolejnymi ambasadorami. Do rozdysponowania jest jeszcze 90 tys. zł.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1510 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39