Praca w IT dla każdego

2014.09.11 00:00
Polska staje się zagłębiem programistycznym korporacji międzynarodowych. Specjaliści IT mogą też wybierać w ofertach mniejszych firm. To rynek pracownika – wakatów jest tak wiele, że kandydaci mają dość duże pole do negocjacji warunków pracy.
Praca w IT dla każdego

Rewolucja informatyczna przyczyniła się do powstania wielu nowych zawodów i specjalizacji. Pojawiają się błyskawicznie – na przestrzeni miesięcy, a nie lat, jak to było kiedyś. Dynamiczny rozwój branży IT i e-biznesu sprawił, że popyt na specjalistów z tych obszarów w Unii Europejskiej przerasta rzeczywistą liczbę chętnych do pracy fachowców. Nowe talenty są zatem błyskawicznie wychwytywane przez rynek pracy, a wiele firm posiłkuje się sztabami rekrutacyjnymi wyszukującymi i pozyskującymi zdolnych ludzi do pracy przy projektach informatycznych.

Branża nie tylko dla programistów

Nowoczesne technologie już od dawna nie są zarezerwowane dla przemysłu i specjalistycznych usług. Są częścią codzienności i mają trafiać zarówno do profesjonalistów, jak i do laików. Producenci prześcigają się zatem w tworzeniu jak najbardziej intuicyjnych, estetycznych i praktycznych rozwiązań, które mają uczyć, usprawniać komunikację i oczywiście bawić.

Aplikacje, systemy, czy rozwiązania internetowe tworzone są przez zespoły ekspertów. Poza programistami, należą do nich graficy, projektanci architektury informacji (planujący produkty pod kątem łatwości ich obsługi), analitycy dbający o to, by system rzeczywiście odpowiadał na potrzeby klientów i spełniał swoje zadania oraz całe grono specjalistów od marketingu, e-biznesu i komunikacji w mediach społecznościowych. To ciekawe, dynamicznie rozwijające się zawody. Ich przedstawiciele często twierdzą, że wykonują pracę, w której trudno o monotonię, bo Internet i technologie zmieniają się błyskawicznie. Każdy projekt przynosi zupełnie nowe wyzwania.

Żyj tu, zarabiaj gdzie chcesz

W regionach takich jak województwo podlaskie nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zawody związane z IT często pozwalają na pracę zdalną. Oznacza to, że absolwenci naszych uczelni mają szansę na atrakcyjne zatrudnienie jako programiści, graficy, czy specjaliści od marketingu internetowego, zarówno w lokalnych przedsiębiorstwach, ale także w firmach, które mają swoją siedzibę w innej części Polski, czy świata.

Ucz się od najlepszych

Branża IT musi uczyć się bez przerwy, a przy tak szybkiej dynamice zmian, w cenie jest przede wszystkim wiedza najświeższa, najlepiej bazująca na praktycznych doświadczeniach. Tę charakterystykę świetnie rozumie Politechnika Białostocka, która postawiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę i w tym roku zaprosiła do współpracy czołowych specjalistów aktywnie pracujących w agencjach interaktywnych, firmach programistycznych i innych instytucjach związanych z rynkiem nowych technologii w Polsce. Jak czytamy na oficjalnej stronie studiów http://wi.pb.edu.pl/podyplomowe/, w tym roku akademickim poprowadzą oni zajęcia na rocznych studiach podyplomowych na 8 kierunkach: Informatyce, Elektronicznej Administracji, Aplikacjach Internetowych – Front-End Development, Marketingu Internetowym, Programowaniu Aplikacji Mobilnych, Wizualizacji i Grafice 3D, Nowoczesnych systemach cyfrowych i Systemach operacyjnych i sieciach Microsoft.

Plan studiów układany był pod kątem praktycznych i pożądanych przez pracodawców umiejętności. By zapewnić powiązanie przekazywanej wiedzy z rzeczywistością rynkową, każdy kierunek nawiązał współpracę z dodatkowym partnerem merytorycznym. Są to m.in. firmy Infinity Group, Transition Technologies, QBurst, czy Platige Image, a także Podlaski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski. Dwa kierunki studiów, "Front-End Development" oraz "Wizualizacja i Grafika 3D", przygotowane zostały wspólnie poprzez Wydział Architektury i Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

Rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 potrwa do 10 października.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1513 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39