Prace z wielu białostockich placówek. Wystawa w Arsenale

2018.03.07 15:03
Nowa wystawa pod intrygującym tytułem "Chłoporobotnik i boa grzechotnik" zostanie otwarta w Galerii Arsenał. Wernisaż zaplanowany jest na piątek (9.03).
Prace z wielu białostockich placówek. Wystawa w Arsenale
Fot: materiały organizatora
"Wizje i kpiny" Ewa Polska, wideo, 2014

"Chłoporobotnik i boa grzechotnik" to wystawa inspirowana książką Andrzeja Ledera pt. "Prześniona rewolucja", analizującą społeczne skutki reformy rolnej z 1948 roku.
Na wystawie zebrano prace powstałe w XIX i XX wieku, pochodzące z kolekcji białostockich instytucji kultury: Galerii Arsenał, Muzeum Podlaskiego, Muzeum Wojska, Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej oraz Muzeum Południowego Podlasia w Bielsku Białej i kolekcji prywatnych, a także prace współczesnych artystów. Zgromadzone na wystawie realizacje ukazują obecne w polskiej sztuce falowe przechodzenie od realizmu mieszczańskiego czy realizmu socjalistycznego ku abstrakcji, przez socfuturyzmu do socdada, sztuki krytycznej, realizmu zawodowego czy realizmu kapitalistycznego jako sposób reagowania na spiętrzenia i wyparcia traumy.

Wernisaż odbędzie się o godz. 18.00. Wydarzeniem towarzyszącym jest oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które zaplanowano w sobotę (10.03) o godz. 11.00. Wstęp wolny na oba wydarzenia.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wystawy.

Szczegóły: Wystawa "Chłoporobotnik i boa grzechotnik"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1088 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39