Prawie 250 nowych ofert pracy. Sprawdź, kogo poszukują pracodawcy

2014.03.17 00:00
Wraz z wiosną nie tylko natura budzi się do życia, ale także rynek pracy. Od początku marca na naszym portalu przybyło aż 250 nowych ofert pracy, z czego najwięcej dotyczyło sektora budowlanego, gastronomicznego oraz handlu.
Prawie 250 nowych ofert pracy. Sprawdź, kogo poszukują pracodawcy
Fot: freedigitalphotos.net

Już od dłuższego czasu w naszym dziale ogłoszeń o pracę nie było takiego ruchu jak w marcu - pracodawcy zamieścili ponad 250 ofert. Najwięcej - bo aż 45 - dotyczy branży budowlanej, nieco mniej, ale nadal ok. 40 gastronomii oraz 30 handlu - w tym także sprzedaży bezpośredniej oraz przez Internet. Stosunkowo wielu pracodawców poszukuje także pracowników do pracy fizycznej (20 ogłoszeń), opieki nad dziećmi i osobami starszymi (15), sektora IT (15), motoryzacji (12), a także administracji (12). Podobnie jak w poprzednich miesiącach najmniej ofert skierowanych jest do szukających pracy w takich branżach jak: edukacja (3), media, sztuka i rozrywka (3), opieka medyczna (3), turystyka (3), ochrona (2) oraz prawo (0).

W sezonie budowlańcy i kucharze potrzebni od zaraz!

Wykwalifikowani i doświadczeni budowlańcy nie mogą narzekać na brak pracy - tylko na naszym portalu w ciągu 2 tygodni firmy zamieściły ponad 45 ofert skierowanych właśnie do nich. Poszukiwani są prawie wszyscy fachowcy, począwszy od cieśli, zbrojarzy, murarzy, tynkarzy, elektryków, spawaczy, operatorów koparek, glazurników, po inżynierów i kosztorysantów, a kończąc na architektach. Ogłoszenia dotyczą zarówno pracy w Białymstoku, jak i w regionie i za granicą.

Przykładowo, firma Budownictwo Ogólne Ladziński zatrudni pracowników budowlanych z doświadczeniem na stanowiska: murarz, zbrojarz, cieśla. Miejsce pracy do Białystok i okolice. Proponowany wymiar zatrudnienia to cały etat. Więcej informacji: Pracownik budowlany

Wiosną także restauracje i bary otwierają swoje ogródki, w związku z czym potrzebują nowych rąk do pracy. Firmy zajmujące się gastronomią i cateringiem od 1 marca zamieściły aż 40 ofert pracy na naszym portalu. Największym zainteresowaniem ze strony pracodawców cieszą się: kucharze, kelnerzy, barmani oraz rozwoziciele.

Działająca od paru miesięcy na Nowym Mieście pizzeria Brooklyn zatrudni aż 7 osób na 3 różne stanowiska. Wymagania obowiązkowe to jedynie książeczka zdrowia z badaniami sanepidowskimi oraz dyspozycyjność. Więcej informacji: Pizzeria Brooklyn poszukuje: kucharzy, barmanek i kierowców

Dobrzy handlowcy zawsze w cenie

Na trzecim miejscu pod względem liczby zamieszczonych ofert pracy na naszym portalu uplasował się dział: sprzedaż i handel. Ponad 35 firm zgłosiło zapotrzebowanie na pracowników w sprzedaży bezpośredniej i przez Internet. Tutaj pracodawcy za największe atuty uznają komunikatywność oraz doświadczenie.

Jedna z białostockich firm bieliźnianych poszukuje specjalisty ds. obsługi sklepu internetowego. Do zadań osoby przyjętej należeć będą m.in. obsługa klientów poprzez telefon i e-mail, doradztwo w zakresie wyboru produktów oraz kompleksowa obsługa klienta od złożenia zamówienia aż po jego wysłanie. Od kandydata oczekuje się wykształcenia wyższego oraz doświadczenia w branży e-commerce. Więcej informacji: Specjalista ds. obsługi sklepu internetowego

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

771 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39