Premiera w Akademii Teatralnej, będzie też dyskusja [WIDEO]

2020.07.09 11:14
"PandemiJa" - tak zatytułowany jest spektakl dyplomowy studentów IV roku aktorstwa, który będzie mieć premierę we wtorek (14.07) w Akademii Teatralnej. Transmisja zaplanowana jest w internecie.
Premiera w Akademii Teatralnej, będzie też dyskusja [WIDEO]
Fot: Marta Siergiej

"PandemiJa", czyli rzecz o zarazie

Sztuka wprost odnosi się do globalnej sytuacji ostatnich kilku miesięcy wywołanej pandemią Covid-19 i strategii życiowych młodych ludzi podejmowanych wobec niej.

Zarówno spektakl, jak i środki w nim użyte, są głośnym krzykiem młodych ludzi wobec otaczającej ich nowej i sterylnej rzeczywistości. Niemożność wykonywania zawodu, strach, frustracja, absurd dzisiejszych czasów popchnął twórców do stworzenia onirycznego kolażowego spektaklu, w którym partnerem i lalką staje się kamera. Korzystając z technik mieszanych, przenosimy się w świat dotykający pandemii, w krzywym zwierciadle odbijamy prozaiczność życia, ale i mierzymy się z największymi traumami i lękami.Za reżyserię i tekst odpowiada Agata Biziuk, scenografię i kostiumy przygotowała Marika Wojciechowska, muzykę - Natasza Topor, a choreografię - Anna Sawicka-Hodun. Reżyserem świateł jest Maciej Iwańczyk, za zdjęcia odpowiedzialny jest Tobiasz Czołpiński, a za montaż - Jonasz Czołpiński.

Występują: Małgorzata Apse, Rūdolfs Apse, Magdalena Bednarek, Anna Konieczna, Karolina Mazurek, Anna Nieciąg, Katarzyna Pilewska, Karol Sławek, Agata Słowik, Zbyszek (gościnnie).

Rejestrację dyplomu będzie można zobaczyć o godz. 19.00 na kanale YouTube Akademii Teatralnej Filii w Białymstoku. Link do nagrania zostanie opublikowany na wydarzeniu na Facebooku.

Dyskusja po spektaklu

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku zaprasza również na dyskusję towarzyszącą premierze spektaklu "PandemiJa".

Udział wezmą: autorka tekstu i reżyserka spektaklu - Agata Biziuk, kurator teatralny, dramaturg, publicysta, pełnomocnik dyrektora TR Warszawa - Roman Pawłowski, socjolożka, działaczka społeczna i polityczna prowadząca badania nas pandemią - Katarzyna Sztop-Rutkowska oraz występująca w spektaklu studentka, Małgorzata Apse.

Prowadzi: Maria Żynel, aktorka, reżyserka i pedagożka białostockiej Filii AT.

Dyskusja będzie transmitowana na żywo m.in. na Facebooku. Rozpocznie się ona we wtorek (14.07) o godz. 20.10.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39