Prezent od drogowców. Kolejny fragment trasy S8 niemal gotowy

2017.12.23 13:59
Nie mały prezent zrobili kierowcom z województwa podlaskiego drogowcy. Niespodziewanie udostępnili oni do ruchu, tuż przed świętami, dwie jezdnie ruchu na odcinku od Zambrowa do granicy województwa trasy S8.
Prezent od drogowców. Kolejny fragment trasy S8 niemal gotowy
Fot: GDDKiA

W piątek (22.12), w wyniku zmiany organizacji ruchu na 15-kilometrowy odcinku trasy S8 – od Zambrowa do granicy województwa, dostępne są dwie jezdnie. Powinno być to ogromne ułatwienie dla kierowców, którzy na drogach w okresie świąt jest jeszcze więcej niż zazwyczaj. Póki co na tym kawałku ekspresówki można się poruszać z szybkością do 100 km/h, ale to i tak dużo szybciej niż dotychczas.

- Budowa tego odcinka dobiega już właściwie końca. Gotowe są obie jezdnie, są też elementy bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie, bariery) i te chroniące środowisko (ekrany, przejścia dla zwierząt). Trwają jeszcze prace wykończeniowe wokół drogi głównej - stąd  miejscami mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. Kontynuowane są także przy układzie dróg serwisowych i lokalnych, które miały być przebudowane w ramach kontraktu – informuje GDDKiA.
 
Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do zakończenia koniecznych robót  i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach przyszłego roku. 

Odcinek S8 granica województwa - Zambrów realizowany jest stycznia 2015 roku. Kontrakt na roboty opiewa na 454,9 mln. zł - za tą kwotę wykonawca wybudował 14,91 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej, na której  powstało 17 obiektów inżynierskich, w tym 14 mostów.

 Inwestycja jest dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Umowa została podpisania, a wartość dofinansowania z UE to kwota ponad 295 mln zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

768 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39