Prezydent Tadeusz Truskolaski spotkał się z białostockim mistrzem

2022.08.23 14:22
We wtorek (23.08), w Pałacyku Gościnnym, miało miejsce spotkanie Tadeusza Truskolaskiego z Wojciechem Nowickim oraz jego trenerką - Joanną Fiodorow. Prezydent stolicy Podlasia pogratulował młociarzowi wywalczenia w ostatnim czasie 2 medali.
Prezydent Tadeusz Truskolaski spotkał się z białostockim mistrzem
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

Wojciech Nowicki, czyli Ambasador Sportu Białostockiego oraz stypendysta Miasta Białegostoku, podczas rozgrywanych w lipcu 18. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce stanął na 2. stopniu podium, dzięki czemu urodzony w stolicy Podlasia młociarz został wicemistrzem globu. Nowicki zakończył zawody z wynikiem 81.03 m, a jeszcze lepszy występ 33-latek zaliczył przed kilkoma dniami w Monachium, gdzie odbywały się mistrzostwa Starego Kontynentu. Białostoczanin na tej imprezie rzucił młot na dystans 82 m, który dał Nowickiemu drugi z rzędu tytuł mistrza Europy.

Tak świetne starty poskutkowały zdobyciem nie tylko cennych krążków, ale także specjalnych nagród finansowych. O ich przyznaniu zdecydował Tadeusz Truskolaski, który we wtorek osobiście pogratulował młociarzowi osiągniętych sukcesów.

- Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów, które przyczyniają się do promocji Białegostoku w kraju i na świecie. Jestem dumny z państwa osiągnięć, podobnie jak wszyscy białostoczanie i wszyscy Polacy - oznajmił prezydent stolicy Podlasia.

Wojciech Nowicki oraz Joanna Fiodorow (trenerka) otrzymali listy gratulacyjne, a także nagrody finansowe o wysokości odpowiednio 30 i 20 tys. zł.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1427 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39