Prezydent zaprasza białostoczan na konsultacje ws. Strategii Rozwoju

2010.03.25 00:00
Już od minionego wtorku trwają konsultacje społeczne dotyczące Strategii Rozwoju Miasta Białegostoku na lata 2011-2020 plus. Jak na razie zainteresowanie mieszkańców rozmowami na temat przyszłości naszego miasta jest niewielkie.
Prezydent zaprasza białostoczan na konsultacje ws. Strategii Rozwoju
Fot: Urząd Miejski w Białymstoku
Park naukowy, campus, opera, stadion... Co jeszcze jest potrzebne w Białymstoku?

- Mieszkańcy generalnie żyją dniem dzisiejszym. Raczej władzom pozostawiają myślenie o przyszłości - twierdzi prezydent Tadeusz Truskolaski. - Poza tym już żyją świętami - dodaje.

Do tej pory odbyły się 2 konsultacje osiedlowe: we wtorek na Dojlidach i w środę na Piasta. Natomiast już dziś, specjalne spotkanie dla mieszkańców osiedli Jaroszówka, Wyżyny, Bagnówka, Wysockiego, Zgoda, Pietrasze i Wygoda. Odbędzie się ono w ZS nr 3, na ul. Jesiennej 8 o godz. 18. Z kolei na piątek (26.03), na Wydziale Prawa UwB, zaplanowano konsultacje ogólne dla wszystkich białostoczan.

Po świętach czeka jeszcze 7 spotkań z mieszkańcami pozostałych dzielnic i dwa spotkania ogólne. Jak mówią organizatorzy, w ich trakcie chcieliby usłyszeć wypowiedzi mieszkańców nt. przyszłości, a mniej tych o codziennych bolączkach, niemniej na nie też znajdzie się chwila czasu. Na każdym z nich będzie obecny prezydent miasta bądź jego zastępca oraz eksperci, którzy tworzą strategię.

E.S.

1045 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39