Prokurator okazał się oszustem. Powstał jego portret pamięciowy

2021.09.02 11:51
Kobieta przekazała mu 17 tys. zł, bo uwierzyła w historię rzekomego prokuratora. Była przekonana, że pieniądze po sprawdzeniu autentyczności, zostaną jej zwrócone.
Prokurator okazał się oszustem. Powstał jego portret pamięciowy

W ubiegłym tygodniu, na telefon stacjonarny 84-letniej mieszkanki Hajnówki zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się jako prokurator i wypytywał kobietę o oszczędności, które ma zgromadzone w domu. Następnie przekonywał seniorkę, że w celu sprawdzenia ich autentyczności, powinna je przekazać policjantowi. Miał on osobiście odebrać pieniądze. Rzekomy prokurator jednocześnie zapewniał seniorkę, że po kilku godzinach pieniądze zostaną jej zwrócone - sprawę opisuje Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce.

84-latka uwierzyła w historię oszustów i kilkadziesiąt minut później przekazała 17 tys. zł mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania. Kiedy pieniądze nie wróciły zgodnie z umową, hajnowianka zrozumiała, że prawdopodobniej padła ofiarą oszustów.

Pracujący nad sprawą policjanci stworzyli portret pamięciowy mężczyzny, który odebrał pieniądze od kobiety.

Rysopis: wzrost około 180 cm, szczupła budowa ciała, bez zarostu.

W dniu oszustwa sprawca ubrany był w czarne spodnie, czarną sportową bluzę oraz czarną czapkę z daszkiem. Mężczyzna miał włożone w uszy białe słuchawki.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce pod numerem telefonu: 47 712 62 00 lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policja zapewnia anonimowość.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

964 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39