Protest Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole będą przebiegały wolniej

2017.05.15 17:17
Zaczął się w poniedziałek i ma potrwać do niedzieli. Mowa o proteście pracowników Inspekcji Transportu Drogowego. W związku z nim inspektorzy będą wykonywali kontrole znacznie wolniej niż zwykle. W ten sposób domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń.
Protest Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole będą przebiegały wolniej
Fot: pixabay.com

W poniedziałek (15.05) pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego zaczęli ogólnopolski protest.

- To wynik frustracji, naszego niezadowolenia dotyczącego tempa prac nad ustawą o inspekcji transportu drogowego, która ma uczynić z nas służbę mundurową oraz braku realnych podwyżek od 9 lat. Ponadto co jakiś czas inspektorzy otrzymują dodatkowe obowiązki - mówi Hubert Jóźwik, przewodniczący Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego.

W całym kraju udział w proteście bierze 367 osób - są to pracownicy z 15 inspektoratów, w tym kontrolujący z białostockiego oddziału.

- Protest popierają wszyscy inspektorzy - potwierdza Tomasz Wyszkowski z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku.

W związku z tym kontrole drogowe wykonywane są jeszcze wnikliwiej i dokładniej, co oznacza większe czasowe zaangażowanie zarówno kontrolującego, jak i kontrolowanego. Np. inspektorzy zrezygnują w przypadku tachografów z użycia programu - zastąpią go analizą ręczną. To wydłużenie czasu z 3-4 minut do ok. 30-40 minut. Sprawdzani będą wyłącznie polscy przewoźnicy.

Protest potrwa do niedzieli (21.05). Związkowcy już teraz zapowiadają, że w razie nieuwzględnienia postulatów w październiku odbędą się manifestacje na ulicach Warszawy.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1762 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39