Proza Schulza i samotny miś w BTL

2012.02.22 00:00
Spektakle "Sklepy cynamonowe" dla dorosłych i "Tymoteusz Rymcimci" dla dzieci to weekendowe propozycje kulturalnej rozrywki w Białostockim Teatrze Lalek.
Proza Schulza i samotny miś w BTL
Fot: BTL
Jedna ze scen spektaklu "Sklepy cynamonowe"

"Sklepy cynamonowe" na podstawie prozy Bruna Schulza to sztuk,a którą w BTL wyreżyserował Frank Soehnle. Niemieckiemu reżyserowi udało się wykreować świat niezwykły - dziwny i metafizyczny. Tworzone przez sześcioro aktorów obrazy doskonale oddają atmosferę schulzowskiej rzeczywistości - ukazują piękno, kunszt i malowniczość jego oryginalnego języka. Pomaga im w tym szerokie spektrum zachwycających lalek (stworzonych przez Sabine Ebner), wśród których pojawia się zarówno klasyczna marionetka, jak i jej nietypowe odmiany. Obok nich - urzekające swą urodą, wysublimowane maski, a także wiele mistrzowsko ożywionych przedmiotów. Utrzymana w onirycznej, magicznej w atmosferze opowieść przyciąga zarówno maestrią języka, jak i niezwykłą estetyką obrazów, a także niemałą dawką wyrafinowanego humoru.

Sztukę można zobaczyć w dniach 24 i 25 lutego o godz. 18 i 29 lutego o godz. 19.

Dla widzów najmłodszych na najbliższy weekend białostoccy lalkarze przygotowali spektakl "Tymoteusz Rymcimci" autorstwa Jana Wilkowskiego w reżyserii Andrzeja Beya Zaborowskiego. To historia małego misia Tymoteusza, który jako jedynak bardzo tęskni za towarzystwem. Podczas jednej z przygód spotyka bezpańskiego psiaka, którego chciałby zatrzymać. Problem w tym, że Tata psów nie lubi... Galeria barwnych postaci, wesołe piosenki, a całość zagrana w planie lalkowym gwarantuje znakomitą rozrywkę dzieciom i ich rodzicom.

Spektakl będzie grany 25 lutego o godz. 16 i 26 lutego o godz. 11. Bilety można rezerwować przez stronę: http://www.btl.bialystok.pl

MAG

1111 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39