Przechodzi z Lecha do Jagiellonii. Żółto-Czerwoni mają nowego piłkarza

2022.05.23 21:32
Duma Podlasia poinformowała, że z białostockim klubem związał się Mateusz Skrzypczak. 21-latek występował ostatnio w poznańskim Lechu.
Przechodzi z Lecha do Jagiellonii. Żółto-Czerwoni mają nowego piłkarza
Fot: Jagiellonia Białystok

Poznaliśmy nazwisko piłkarza, który jako pierwszy wzmocni kadrę Jagiellonii w przerwie między sezonami. Zawodnikiem ekstraklasowicza z północno-wschodniej Polski został młody środkowy obrońca - Mateusz Skrzypczak.

- O zainteresowaniu ze strony Jagiellonii słyszałem już nieco ponad rok temu. Pierwszy konkret pojawił się zimą. Wiem, że byłem wówczas intensywnie obserwowany przez Jagę. W ostatni dzień zimowego okna dowiedziałem się, że Żółto-Czerwoni chcą sfinalizować mój transfer. Byłem zainteresowany takim rozwiązaniem, ale niestety zabrakło wówczas czasu oraz zgody ze strony Lecha, który chciał mnie zatrzymać. Od tamtego czasu trwały rozmowy dotyczące podpisania kontraktu od kolejnego sezonu - mówi na łamach oficjalnej strony internetowej białostockiego klubu Skrzypczak.

Nowy defensor Żółto-Czerwonych w minionych rozgrywkach wywalczył wraz z Kolejorzem mistrzostwo kraju, ale 21-latek miał niewielki wkład we wspomniany sukces. Mierzący 186 cm wzrostu zawodnik wystąpił bowiem w batalii 2021/2022 na szczeblu PKO Ekstraklasy tylko 2-krotnie. W sumie na najwyższym poziomie rozgrywkowym Skrzypczak ma na koncie 7 meczów. Ponadto opisywany obrońca, podczas wypożyczeń do Puszczy Niepołomice oraz Stomilu Olsztyn, zaliczył 27 spotkań w Fortuna I Lidze, a ostatnio stoper grał głównie w II-ligowych rezerwach poznańskiego Lecha.

21-latek, który jest byłym młodzieżowym reprezentantem Polski (powołania do kadr U-15, U-16, U-17, U-18 oraz U-20), związał się z Jagą kontraktem ważnym do końca sezonu 2023/2024. Warto zaznaczyć, że w umowie istnieje zapis o możliwości przedłużenia współpracy o kolejny rok. Skrzypczak zdecydował, że w Białymstoku będzie występować z numerem 72.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1169 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39