Przed Żółto-Czerwonymi trudne wyzwanie. U siebie Górnik jest mocny

2024.03.01 11:26
Jedno z ciekawszych spotkań 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegrane zostanie w Zabrzu. Tam 7. w tabeli Górnik podejmie pełniącą rolę lidera Jagiellonię. Zdaniem bukmacherów w pojedynku tym nie ma wyraźnego faworyta.
Przed Żółto-Czerwonymi trudne wyzwanie. U siebie Górnik jest mocny
Fot: Jagiellonia Białystok

Duma Podlasia ma za sobą wyczerpujący mecz w Fortuna Pucharze Polski, który zakończył się awansem do półfinału, ale też dogrywką, natomiast Górnik w środku tygodnia nie walczył na śmierć i życie, tylko skupił się na treningach. Zabrzanie od kilku dni spokojnie przygotowują się do ligowej potyczki na swoich obiektach, zaś zmęczona Jaga musiała wsiąść do autokaru i przemierzyć w nim niemal całą Polskę.

Nic więc zatem dziwnego, że według bukmacherów sobotnia potyczka przy Roosevelta nie ma faworyta. Teoretycznie to Żółto-Czerwoni powinni mieć większe szanse na zwycięstwo, jednak pucharowa rywalizacja na pewno odcisnęła swoje piętno, a na dodatek należy pamiętać, że Górnik na własnym terenie prezentuje się naprawdę dobrze. Wprawdzie w pierwszej fazie sezonu zabrzanie potracili na swoim stadionie trochę punktów, lecz później najbliższy przeciwnik białostoczan w domu wygrywał wszystko, co się da (pięć zwycięstw z rzędu). Górnik pokonał m.in. Pogoń Szczecin (1:0) czy Raków Częstochowa (2:1).

Zabrzanie na stadion im. Ernesta Pohla stracili w obecnej batalii tylko 7 goli, ale pamiętajmy, że Jaga posiada najlepszy atak w lidze, więc jeżeli ktoś ma znaleźć sposób na żelazną defensywę Górnika, to tym kimś jest właśnie Duma Podlasia. Niestety niewykluczone, że białostoczanie będą musieli sobie radzić bez kilku zawodników. W sobotę na pewno nie zagra Michal Sacek, który pauzuje na kartki, a dodatkowo problemy zdrowotne mają Kaan Caliskaner oraz Jetmir Haliti.

Jesienią, przy Słonecznej, Jagiellończycy byli jednak wyraźnie lepsi od Podolskiego i spółki. W 6. kolejce podopieczni Adriana Siemieńca rozbili zespół z Zabrza 4:1, a gole w tamtym spotkaniu zdobywali dla Dumy Podlasia Jose Naranjo, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik oraz Dominik Marczuk, zaś honorowe trafienie po stronie gości zaliczył Sebastian Musiolik. Jak będzie w rewanżu? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie. Mecz na stadionie przy ul. Roosevelta rozpocznie się o godz. 15.00, a poprowadzi go Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1364 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39