Przedszkolaki kolędują

2010.01.12 00:00
Jest coraz większe zainteresowanie przeglądem "Kolędy to czas" - przyznaje Agnieszka Marchel, nauczycielka z Przedszkola Samorządowego Nr 58 Integracyjnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku i jedna z pomysłodawczyń Prezentacji Małych Form Teatralnych.

W tegorocznej, dziewiątej już edycji wystąpi 11 zespołów złożonych z przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej nr 34. Zostały wyłonione po wcześniejszych eliminacjach. Ich repertuar to przede wszystkim przedstawienia jasełkowe.

Przegląd rozpoczął się 12 stycznia w kinie Forum i potrwa do środy, 13 stycznia. Od godz. 9 do 12 będzie można obejrzeć sześć przedstawień przygotowanych przez przedszkolaki, wysłuchać m.in. koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Anny Szutkiewicz oraz obejrzeć gościnny występ Teatru Sporadycznego z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Na prezentacje wstęp jest wolny.

Jury w składzie: Urszula Chomik, instruktor teatralny z XI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz Ewa Jakubaszek i Katarzyna Turosieńska z WOAK-u nagrodzi dwa zespoły, a jednemu przedstawieniu przyzna nominację do Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego w Łomży. Agnieszka Marchel podkreśla, że wszystkie dzieci dostaną upominki i dyplomy uczestnictwa.

W programie są również warsztaty teatralne dla nauczycieli zespołów teatralnych biorących udział w prezentacjach, które poprowadzi Anna Bayer z Przedszkola Samorządowego Nr 58 Integracyjnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku.

Współorganizatorem przeglądu jest Białostocki Ośrodek Kultury.

andy

941 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39