Przemytnicy ukryli papierosy w 20-tonowym przęśle mostu

2015.03.02 00:00
Transport nielegalnych papierosów o wartości ponad 2 milionów złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Kontrabanda ukryta była we wnętrzu 20-tonowego przęsła mostu.
Przemytnicy ukryli papierosy w 20-tonowym przęśle mostu
Fot: Służba Celna w Białymstoku

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę. Z dokumentów przedstawionych przez 33-letniego białoruskiego kierowcę scanii wynikało, że w naczepie przewożone jest z Rosji do Polski żelbetowe przęsło mostu. Funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić przewożony towar i skierowali pojazd do prześwietlenia promieniami RTG.

Obraz znajdującego się w naczepie przęsła nie pozostawiał wątpliwości – w jego wnętrzu ukryta była tytoniowa kontrabanda. Aby wydobyć papierosy z 20-tonowej konstrukcji, niezbędne było użycie specjalistycznego dźwigu, z pomocą którego możliwy był rozładunek.

W sumie, w osłoniętych styropianem i drewnianymi płytami otworach żelbetowego przęsła, celnicy znaleźli ponad 185 tys. paczek białoruskich papierosów. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy to ponad 2 miliony złotych

Podlascy celnicy wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, rekwirując nielegalny towar oraz służącą do przewozu kontrabandy ciężarówkę. Aktualnie trwają ustalenia, skąd dokładnie pochodziły papierosy i kto miał być ich faktycznym odbiorcą. Za przemyt tak dużej ilości papierosów zatrzymanemu Białorusinowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

973 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39