Przy jednej z białostockich pływalni pojawią się parkometry

2023.02.02 08:42
Szykują się zmiany na pływalni przy ul. Włókienniczej. 7 lutego znikną szlabany przy wjeździe i wyjeździe. Nadzór nad korzystaniem z parkingu będą pełnili kontrolerzy z firmy zewnętrznej.
Przy jednej z białostockich pływalni pojawią się parkometry
Fot: BOSiR

Będą zmiany na parkingu Pływalni Sportowej

- Szlabany na wjeździe i wyjeździe zastąpią parkometry, z których będzie musiał skorzystać każdy parkujący w tym miejscu kierowca. Postój do 15 minut dla każdego jest bezpłatny - poinformowała Anna Kopeć-Tyszkiewicz, inspektor ds. promocji Białostockiego Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Kierowcy korzystający z usług Pływalni Sportowej bezpłatny postój będą mieć do 150 minut (2,5 godziny).

- Z parkingu przy ul. Włókienniczej 4 mogą korzystać wszyscy kierowcy. Każda rozpoczęta godzina postoju kosztuje 2 zł. Można też wykupić miesięczny abonament w cenie 100 zł. Kierowcy, którzy nie zarejestrują swojego auta przy wjeździe, muszą liczyć się z karą w wysokości 95 zł. Tę opłatę dodatkową będą mogli nałożyć kontrolerzy z firmy zewnętrznej APCOA FLOW - dodała Anna Kopeć-Tyszkiewicz.

Pobranie biletu bezpłatnego dla klientów Pływalni Sportowej

Aby pobrać bezpłatny bilet do 150 minut trzeba postępować zgodnie ze wskazówkami:

- naciśnij w parkometrze zielony przycisk i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie;
- podaj numer rejestracyjny pojazdu i zatwierdź zielonym przyciskiem;
- w celu zarejestrowania postoju i pobrania bezpłatnego biletu, wciśnij ponownie zielony przycisk;
- pobierz darmowy bilet i zabierz go ze sobą na pływalnię.

Klienci Pływalni Sportowej muszą ponownie wpisać numer rejestracyjny zaparkowanego samochodu (który jest wydrukowany na bilecie) na jednym z trzech tabletów wewnątrz budynku: dwa znajdują się tuż za drzwiami wejściowymi do przebieralni damskiej i męskiej oraz jeden w szatni brodzika szkoleniowego.

Klientom pływalni przysługuje 150 minut nieodpłatnego korzystania z parkingu licząc od momentu zarejestrowania usługi w parkometrze zewnętrznym, po 150 minutach korzystanie z parkingu jest odpłatne i należy je zainicjować na parkingu w parkometrze lub za pomocą aplikacji APCOA FLOW.

Pobranie biletu płatnego

Kierowcy niekorzystający z Pływalni Sportowej przy wjeździe określają czas postoju, następnie opłacają go w parkometrze kartą lub gotówką.

Z parkingu przy ul. Włókienniczej 4 mogą korzystać także kierowcy wykupujący miesięczny abonament (bez faktury, wyłącznie na paragon). Aby go zakupić, trzeba postępować zgodnie ze wskazówkami:

- naciśnij w parkometrze zielony przycisk;
- kliknij drugi od lewej strony żółty przycisk w celu zmiany taryfy na abonamentową;
- podaj numer rejestracyjny pojazdu i zatwierdź zielonym przyciskiem;
- dokonaj płatności: gotówką lub kartą: kliknij drugi od lewej strony żółty przycisk i zbliż kartę płatniczą do terminala;
- pobierz bilet 30-dniowy.

W celu otrzymania faktury za zakup abonamentu, transakcji należy dokonać wyłącznie poprzez aplikację mobilną APCOA FLOW dodając konto biznesowe.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

962 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39