Przy Wierzbowej powstaną obserwatorium astronomiczne i sala teatralna

2018.03.12 18:12
Nowa sala widowiskowo-teatralna, a do tego obserwatorium astronomiczne na dachu - takie zmiany czekają VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku.
Przy Wierzbowej powstaną obserwatorium astronomiczne i sala teatralna
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok
To w VII LO powstanie Centrum Animacji Kultury

Do Budżetu Obywatelskiego 2016 zgłoszony został projekt Centrum Aktywności Kultury "Wierzbowa", który zakładał stworzenie sali teatralnej wraz z widownią i zapleczem, a także umieszczenie na dachu tego pomieszczenia obserwatorium astronomicznego. Lokalizacją tych obiektów miało być białostockie VII LO.

Pomysł zdobył poparcie ponad 5,5 tysiąca osób i zostanie zrealizowany. Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Będzie trzeba w niej uwzględnić salę o powierzchni 200 m2, a także remont małej, istniejącej już salki teatralnej, gdzie obecnie odbywają warsztaty. Plus oczywiście wspomniana kopuła obserwatorium o średnicy 3,6 m, która będzie znajdować się na dachu.

– Na ten projekt ogólnomiejski, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, głosowało ponad pięć i pół tysiąca osób – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Dzięki temu w naszym mieście powstanie kolejne miejsce, gdzie można rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Przedsiębiorcy zainteresowani przygotowaniem dokumentacji swoje oferty mogą składać do 18 kwietnia. Wykonawca na opracowanie koncepcji będzie miał 30 dni od dnia podpisania umowy, a dokumentacji – do 4 miesięcy od zatwierdzenia koncepcji. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2020 roku.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1496 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39