Przyjechali kupić samochód i przy okazji okradli sprzedającego

2014.02.03 00:00
Białostoccy policjanci zatrzymali kobietę i trzech mężczyzn, którzy przy okazji zakupu samochodu, z pomieszczenia gospodarczego ukradli elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 2,6 tys. zł.
Przyjechali kupić samochód i przy okazji okradli sprzedającego
Fot: sxc.hu

W niedzielę (2.02) białostoccy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież elektronarzędzi. Trzech mężczyzn w wieku 21, 28 i 42 lat oraz 21-letnia kobieta zaoferowali kupno samochodu od pokrzywdzonego. Gdy mężczyzna z jednym z nich udał się na jazdę próbną, pozostała trójka z pomieszczenia gospodarczego wyniosła wartościowe rzeczy. Sprawcy ukradli m.in. pilarkę, piły motorowe oraz skrzynki narzędziowe o łącznej wartości ponad 2,6 tys. zł.

Niczego niepodejrzewający 35-letni właściciel auta po powrocie podpisał umowę i sprzedał pojazd. Kiedy sprzedawca spostrzegł, że został okradziony, zgłosił się na policję.

Wieczorem białostoccy policjanci, patrolując miasto, zauważyli jadące ul. Suchowolca opisane przez pokrzywdzonego pojazdy. Mundurowi zatrzymali je do kontroli. Okazało się, że samochodami podróżowała ta sama grupa, która godzinę wcześniej była na posesji 35-latka. Gdy funkcjonariusze sprawdzili bagażnik jednego z aut, znaleźli tam skradzione wcześniej przedmioty. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39