Przyznano nagrody dla najlepszych białostockich sportowców 2010 r.

2011.05.20 00:00
Z 35 kandydatów kapituła składająca się z przedstawicieli samorządu oraz organizacji pozarządowych już przedstawiła propozycję 12 laureatów dorocznej nagrody prezydenta Białegostoku za wysokie osiągnięcia sportowe w 2010 r.
Przyznano nagrody dla najlepszych białostockich sportowców 2010 r.
Fot: sxc.hu

W kategorii dla najlepszych młodych sportowców laureatami nagrody prezydenta miasta zostali: zapaśniczka Paula Kozłow (m.in. złota medalistka na Mistrzostwach Europy Kadetek, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Pucharu Polski Kadetek); pływaczka Diana Sokołowska (trzykrotna wicemistrzyni na Mistrzostwach Polski Seniorów, w 2010 r. wielokrotnie poprawiała rekordy Polski) oraz pływak Adam Włoskowski (m.in. dwukrotny złoty medalista; powołany do Kadry Narodowej Polski i objęty programem przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012).

Najlepszymi trenerami zostali: Władysław Kierdelewicz z KS "Podlasie" w sekcji zapasy (szkoleniowiec laureatów mistrzostw Europy, Polski czy Olimpiady Młodzieży); Ireneusz Skowroński z UKS "Dojlidy" w sekcji kajakarstwo (jego podopieczni byli medalistami Mistrzostw Świata; Pucharu Świata; Młodzieżowych Mistrzostw Europy i Polski) oraz Waldemar Grzegorzewski z UKS "Hubal" (szkolił zdobywców najwyższych lokat w Ekstraklasie Badmintona, mistrzostw międzynarodowych i Polski, trener olimpijczyków).

W kategorii najlepszych sportowców laureatami zostali: kajakarka Sandra Pawełczak (zdobywczyni m.in. 3. miejsca na Mistrzostwach Świata Seniorów; i 2. na Mistrzostwach Polski Seniorów); duet badmintona Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba-Kostiuczyk (zdobyli wysokie lokaty podczas Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Indywidualnych Mistrzostw Europy) oraz kajakarz Paweł Skowroński (laureat Pucharu Świata Vichy i Mistrzostw Świata Seniorów; objęty szkoleniem Kadry Olimpijskiej Londyn 2012).

Nagroda za całokształt działalności sportowej trafiła do Krystyna Danilczyk-Zabawska z sekcji lekkiej atletyki, która uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, Sydney, Atenach oraz Pekinie 2008 r. Srebrna medalistka halowych mistrzostw świata i Europy. Doceniono również Piotra Sawickiego z sekcji karate kyokushinkai. Był mistrzem świata w karate z Tokio i 4-krotnym mistrzem Europy. Był konsultantem do spraw taktyki walki sportowej w Kadrze Polski Karate Kyokushin.

Wysokość przyznanych przez prezydenta Białegostoku nagród waha się od 3 do 6 tys. zł. W sumie miasto przeznaczyło na nie 50 tys. zł. Wszystkie zostaną wręczone w najbliższy poniedziałek.

E.S.

1470 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39